بازدید از کو های رنگی چین

چین پر از شگفتی است، و این شگفتی ها در طبیعت این کشور هم به جذابیت تاریخش است، یکی از شگفتی های چین، کوه های رنگین کمانی ژانگی دانژیا میباشد، در ادامه با ما همراه باشید تا زا این شگفتی طبیعی چین صحبت کنیم.

بازدید از کو های رنگی چین

دست طبیعت میلیون‌ها سال پیش رنگ‌های مکمل را روی کوه‌های استان گانسوی چین پاشیده است. اشکال زمین‌شناسی‌ای در چین وجود دارند که به حق به کوه‌های رنگین‌کمانی ملقب شده‌اند. این مناظر طبیعی رنگین پارک زمین‌شناسی ژانگی دانژیا (Zhangye Danxia) در استان گانسو چین را با رنگ‌هایی که کمتر در مناظر طبیعی دیده می‌شوند، تزئین کرده‌اند. کوه‌ها رگه‌های راه‌راهی از رنگ‌های جاندار قرمز، آبی، بنفش، سبز و زرد را به رخ می‌کشند.

کوه‌ها را انگار با مداد شمعی رنگ کرده‌اند، اما چطور این محوطه‌، که از سال 2009 هم جزو میراث جهانی یونسکو شده، چنین رنگ‌هایی را به خود گرفته است؟ ده‌ها میلیون سال پیش، این رشته‌کوه‌ از لایه‌های فشرده معدنی و سنگ‌هایی با رنگ‌های مختلف تشکیل شد. وقتی جزیره‌ای، که اکنون با نام هند می‌شناسیم، میلیون‌ها سال پیش با صفحات زمین‌شناسی اوراسیا برخورد کرد، این رشته‌کوه به وجود آمد.

بر اثر برخورد، لایه‌های رنگی بالا آمد و خطوط عمودی متنوع ظاهر شد. اما این پدیده یکتا نیست؛ طیف رنگی بریتیش کلمبیا نیز مشابه کوه‌های رنگین‌کمانی چین است.

اخبار و مقالات مرتبط با "بازدید از کو های رنگی چین"

مالزی پر از جاذبه های گردشگری مختلف است، جاذبه های طبیعی، مدرن و تاریخی که هزکدام جذابیت های خود را دارد، ارتفاعات کامرون (Cameron Highlands) مالزی از جمله جذابترین های این کشور به شمار میرود که همه نوع جاذبه ای در آن یافت میشود، طبیعتی شگفت انگیز که با مزارع چای و توت فرنگی مزین شده است....

سفر به یکی از کهنترین تمدن های آسیایی، برای همه گردشگران دنیا جذاب است و سالانه گردشگران فراوانی به سمت چین حرکت میکنند و از زیبایی های تاریخی، طبیعی و فناوری و مدرنیته چینی دیدن میکنند، مردمی که بخش قابل توجهی از جمعیت جهان را شامل میشوند و فرهنگی متفاوت از باقی دنیا را شکل داده...

بودایی ها کلی یادگار در چین به جای گذاشته اند که از معابد  مجسمه های مختلف گرفته تا کتب و معماری خاص خودشان، این سازه ها گاهی آنقدر شگفت انگیزند که برای گردشگران نیز جالب توجهند و هر ساله گردشگران از جاهای مختلف برای دیدن بناهای مختلف به چین سفر میکنند، یکی از عجایب بودایی چین،...

سفر به چین بسیار هیجان انگیزتر از آنی است که تصورش را کنید، دیدار از سرزمین مردمی که به تاریخی 5000 ساله افتخار میکند، آنقدر خاطره برای شما میسازد که روزها برای تعریف کردنش زمان نیاز خواهید داشت. چین را در ادامه با ما بشناسید.

به "بازدید از کو های رنگی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با بازدید از کو های رنگی چین

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید