مجسمه بودای لشان در سی چوان چین

بودایی ها کلی یادگار در چین به جای گذاشته اند که از معابد  مجسمه های مختلف گرفته تا کتب و معماری خاص خودشان، این سازه ها گاهی آنقدر شگفت انگیزند که برای گردشگران نیز جالب توجهند و هر ساله گردشگران از جاهای مختلف برای دیدن بناهای مختلف به چین سفر میکنند، یکی از عجایب بودایی چین، مجسمه بودای لشان در سی چوان چین است که در ادامه بیشتر از آن خواهیم دانست.

مجسمه بودای لشان در سی چوان چین

بزرگترین مجسمه سنگی بودای در دنیا مجسمه بودای غول پیکر لشان در چین ‏‏است که یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری تور چین محسوب میشود و در سی چوان قرار دارد.

‏‏مجسمه بودای غول پیکر لشان، پابرهنه با گوش های آویزان، موهایی مرتب به شکل گیس، دستانی که بر روی زانو تکیه داده در هیئت می تریا است که از پایین پایش هم یک رودخانه میگذرد. چینی ها معتقدند که تریا یکی از بوداهای زمان آینده است که زمان راهنمایی مردم برسد ظهور میکند. می تریا کلمه ای است که ریشه آن سانسکریت بوده و دوستی معنا شده که در قرن های 4 تا 7 میان افرادی که پیرو بودا بودند رواج داشته.

اخبار و مقالات مرتبط با "مجسمه بودای لشان در سی چوان چین"

هیچ اثری به اندازه دیوار بزرگ چین (Great Wall) نماد قدرت تاریخی یک ملت نیست، اثری که حتی در تصاویر ماهواره های هم دیده میشود، مردم چین باستان این دیوار مستحکم و عظیم را برای حفظ مرزهایشان از گزند متجاوزین ساختند که تا به امروز از این مردم حفاظت نموده است و پیکره ای که از آن باقی مانده...

سفر به یکی از کهنترین تمدن های آسیایی، برای همه گردشگران دنیا جذاب است و سالانه گردشگران فراوانی به سمت چین حرکت میکنند و از زیبایی های تاریخی، طبیعی و فناوری و مدرنیته چینی دیدن میکنند، مردمی که بخش قابل توجهی از جمعیت جهان را شامل میشوند و فرهنگی متفاوت از باقی دنیا را شکل داده...

مردم چین به گذشته شان افتخار میکنند تاریخی که بیش از 5000 سال قدمت دارد این افتخار را میتوانید در دقتشان در نگاه داری آثار باستانی ببینید، یکی از آثاری که چند سال از ساخت آن میگذرد، آرامگاه پادشاهان مینگ است، 

مردم چین فرهنگی باستانی با مذهب بودایی دارند، تاریخچه ای که پر از یادگار از قرنها پادشاهان و عالمان معتقد به این مذهب است، معبد Fayuan پکن یکی از مشهورترین آثار تاریخی به جای مانده از پادشاهی خاندان‎ Tang ‎در چین است که امروز بسیار مورد توجه گردشگران میباشد.

سفر به چین بسیار هیجان انگیزتر از آنی است که تصورش را کنید، دیدار از سرزمین مردمی که به تاریخی 5000 ساله افتخار میکند، آنقدر خاطره برای شما میسازد که روزها برای تعریف کردنش زمان نیاز خواهید داشت. چین را در ادامه با ما بشناسید.

به "مجسمه بودای لشان در سی چوان چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با مجسمه بودای لشان در سی چوان چین

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید