معبد جادا بودا (The Jade Buddha Temple) شانگهای

درست است که شانگهای شهر بسیار توسعه یافته است اما اصالتش را حفظ نموده است، برای دیدن معماری زیبای معابد در این شهر به سراغ معبد جادا بودا (The Jade Buddha Temple) شانگهای بروید که خود گویای فرهنگ مذهبی مردم چین است

معبد جادا بودا (The Jade Buddha Temple) شانگهای

در تور چین به دیدن از معبد جادا بودا (The Jade Buddha Temple) بروید، در این معبد دو مجسمه شاکیامونی (Shakyamuni) وجود دارد که توسط راهبی که هایگن (Huigen) نام داشت از برمه به شانگهای آورد.

در تالار Wentang Main یکی از این 2 مجسمه قرار گرفته که در آن دست نوشته های بودائیان وجود دارد و با ارتفاعی برابر با 2 متر و ساخته شده از سنگ یشم سفید است. تالار زیبای قهرمان بزرگ یکی دیگر از جاذبه های این معبد است که شامل 18 مجسمه از Luohan در ژست های مختلف و 3 مجسمه از بودا در سن های متفاوت از هم میباشد. در سال های قبل یعنی حدودا 1882 میلادی معبد قبلی وجود داشته اما معبدی که در حال حاضر در این مکان وجود دارد متعلق به سال 1928 میلادی است که تالار مجلل پادشاهان بهشتی، 2 حیاط و 3 تالار را شامل میشود.

اخبار و مقالات مرتبط با "معبد جادا بودا (The Jade Buddha Temple) شانگهای"

شاید بعد از آن همه تفریح مدرن در شانگهای دلتان حال و هوای جاهای قدیمی و بافتهایی با معماری تاریخی چینی، بخواهد، بهترین انتخاب در شانگهای، معبد و عبادتگاه لونگ‌هوا (Longhua Temple and Pagoda) است که در ادامه بیشتر در مورد آن خواهیم گفت. 

مردم چین به گذشته شان افتخار میکنند تاریخی که بیش از 5000 سال قدمت دارد این افتخار را میتوانید در دقتشان در نگاه داری آثار باستانی ببینید، یکی از آثاری که چند سال از ساخت آن میگذرد، آرامگاه پادشاهان مینگ است، 

مردم چین فرهنگی باستانی با مذهب بودایی دارند، تاریخچه ای که پر از یادگار از قرنها پادشاهان و عالمان معتقد به این مذهب است، معبد Fayuan پکن یکی از مشهورترین آثار تاریخی به جای مانده از پادشاهی خاندان‎ Tang ‎در چین است که امروز بسیار مورد توجه گردشگران میباشد.

بودایی ها کلی یادگار در چین به جای گذاشته اند که از معابد  مجسمه های مختلف گرفته تا کتب و معماری خاص خودشان، این سازه ها گاهی آنقدر شگفت انگیزند که برای گردشگران نیز جالب توجهند و هر ساله گردشگران از جاهای مختلف برای دیدن بناهای مختلف به چین سفر میکنند، یکی از عجایب بودایی چین،...

مردم چین بسیار به دورهمی هایشان علاقمندند، میدانی در گذشته در برای مسابقات اسب سواری ساخته شده بود که امروزه بیشتر برای دورهمی های مردم شانگهای به کار میرود و نامی مرتبط هم روی آن گذاشته اند، میدان خلق شانگهای (People s Square)، که در ادامه برایتان بیشتر در مورد آن خواهیم گفت.

به "معبد جادا بودا (The Jade Buddha Temple) شانگهای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با معبد جادا بودا (The Jade Buddha Temple) شانگهای

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید