معبد زنگ بزرگ (Da Zhong Temple) پکن چین

چینی ها معابد بسیاری دارند که هر کدام ویژگی‌های خاصی برای خودشان دارند یکی از معروفترین آنها معبد زنگ بزرگ (‏‏‏Da Zhong Temple‏) پکن است که با ناقوسی بسیار بزرگ که صدایی طنین انداز دارد ان را میشناسند، که البته دلیل محبوبیت ان چیز دیگریست که در ادامه برایتان خواهیم گفت.

معبد زنگ بزرگ (Da Zhong Temple) پکن چین

یکی از معابد بودایی قدیم در شهر پکن که در جاده ‏Beisanhuan‏ قرار دارد معبد زنگ بزرگ‏ ‏‏‏Da Zhong Temple است که محلی ها به آن Jue Sheng Temple‏ میگویند. سال تاسیس این معبد متعلق به 1733 است که در دوران حکومت امپراتور ‏Yongzheng از سلسله ‏حکومتی (‏Qin (1644-1911‎‏ بوده است. معبد زنگ بزرگ‏ ‏‏‏Da Zhong Temple‏ دارای یک زنگ بزرگ تاریخی به وزن 46 تن و 5.5 متر ارتفاع است که صدایی برابر با 120 دسی بل را تولید میکند که آن صدا تا 50 کیلومتری ارسال میشود. البته علت شهرت این زنگ برای گردشگران تور چین و مردم محلی به خاطر وزن زیادش یا صدای بلندش نیست بلکه به دلیل مشخصات 230.000 بودائی است که روی آن حک شده.

اخبار و مقالات مرتبط با "معبد زنگ بزرگ (Da Zhong Temple) پکن چین"

مردم چین به گذشته شان افتخار میکنند تاریخی که بیش از 5000 سال قدمت دارد این افتخار را میتوانید در دقتشان در نگاه داری آثار باستانی ببینید، یکی از آثاری که چند سال از ساخت آن میگذرد، آرامگاه پادشاهان مینگ است، 

پکن با اینکه شهری توسعه یافته است، اما پر از جذابیت های تاریخی میباشد، حتی برخی پل های این شهر هم تبدیل به جاذبه های گردشگری شده اند زیرا ارزشی تاریخی دارند، پل مارکوپولو (Guangli) پکن از قدیمیترین پل های این شهر به شمار میرود که قرنها از قدمت آن میگذرد.

مردم چین فرهنگی باستانی با مذهب بودایی دارند، تاریخچه ای که پر از یادگار از قرنها پادشاهان و عالمان معتقد به این مذهب است، معبد Fayuan پکن یکی از مشهورترین آثار تاریخی به جای مانده از پادشاهی خاندان‎ Tang ‎در چین است که امروز بسیار مورد توجه گردشگران میباشد.

ایتالیا سرزمینی به یادگار مانده از روم باستان است که این یادگاری ها در قالب آثاری باستانی در همه جای ایتالیا قابل مشاهده است، در ادامه چند تا از مشهورترین جاذبه های گردشگری ایتالیا را که بایست حتما در سفرتان آنها را در لیست بازدید قرار دهید، معرفی خواهیم کرد.

پکن چین شهر فوق العاده زیبایی است و جاذبه های گردشگری فراوانی دارد، اما معبد بهشت (Temple of Heaven) را بایست اول از همه ببینید، جایی که هنر و شکوه علم باستان در کنار هم جمع شده اند و اثری شگفت انگیز را خلق نموده اند 

به "معبد زنگ بزرگ (Da Zhong Temple) پکن چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با معبد زنگ بزرگ (Da Zhong Temple) پکن چین

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید