موزه ملی چین در شهر پکن

موزه ها صندوقچه  تاریخ یک ملت هستند و گذر عمر تمدنها را در هر منطقه در خود نگاه میدارند، در موزه ملی چین واقع در شهر پکن، آثاری حتی تا میلیونها سال قبل را نیز می‌توانید ببینید.

موزه ملی چین در شهر پکن

موزه ملی چین که مرکز نمایش تاریخ و هنر مردم چین است ‏‏‏واقع شده در ضلع شرقی میدان تیان آن من پکن میباشد.

تاریخ افتتاح این موزه مربوط به سال 1959 است و در سال 2003 بازسازی شد. موزه ملی چین ‏‏‏با 65 هزار متر مربع زیربنا 2 بخش مجزا دارد که یکی شامل در قسمت شمالی موزه انقلاب مردم چین و دیگری در بخش جنوبی موزه تاریخ چین است. بعد از این که در سال 2003 ‏تعمیرات لازم آن را انجام دادند مساحت موزه افزایش پیدا کرد و حدودا به 192 متر مربع رسید. در این موزه میتوان شاهد آثار تاریخی کشور چین که بازمانده زمان ‏Yuanmou Man‏ و متعلق به یک و نیم میلیون سال پیش است تا دوران ‏Qing Dynasty‏ که آخرین امپراطوری بود باشیم. این آثار 620 تکه است که در قسمت های مختلف نگهداری می‌شوند. از معروفترین اشیا تاریخی موزه ملی چین یک گلدان 3 هزار ساله از جنس برنز است.

منبع: safarafarin.com
اخبار و مقالات مرتبط با "موزه ملی چین در شهر پکن"

کافیست در کشوری مسابقه ای جهانی در وسعت المپیک برگزار شود تا تمام زیرساخت های آن نوسازی و مجتمع ها و امکانات تفریحی و اقامتی مدرن در آنجا مستقر شود، پکن نیز با برگزاری المپیک 2008 حسابی به چشم آمد و با سرمایه گذاری هوشمندانه کلی متحول شد، یکی از یادگارهای المپیک 2008، پارک المپیک پکن...

اگر اسم زاها حدید به گوشتان خورده باشد و یا از علاقمندان به معماری مدرن باشید، بنای کهکشان سوهو (Galaxy SOHO)، حسابی شما را شگفت زده خواهد کرد، این مجتمع تجاری عظیم با معماری فوق العاده‌اش بندی میان سنت و مدرنیته را بوجود آورده است که اثر هنری از نابغه فقید هنر معماری جهان است.

مردم چین به گذشته شان افتخار میکنند تاریخی که بیش از 5000 سال قدمت دارد این افتخار را میتوانید در دقتشان در نگاه داری آثار باستانی ببینید، یکی از آثاری که چند سال از ساخت آن میگذرد، آرامگاه پادشاهان مینگ است، 

پکن با اینکه شهری توسعه یافته است، اما پر از جذابیت های تاریخی میباشد، حتی برخی پل های این شهر هم تبدیل به جاذبه های گردشگری شده اند زیرا ارزشی تاریخی دارند، پل مارکوپولو (Guangli) پکن از قدیمیترین پل های این شهر به شمار میرود که قرنها از قدمت آن میگذرد.

مردم چین فرهنگی باستانی با مذهب بودایی دارند، تاریخچه ای که پر از یادگار از قرنها پادشاهان و عالمان معتقد به این مذهب است، معبد Fayuan پکن یکی از مشهورترین آثار تاریخی به جای مانده از پادشاهی خاندان‎ Tang ‎در چین است که امروز بسیار مورد توجه گردشگران میباشد.

به "موزه ملی چین در شهر پکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با موزه ملی چین در شهر پکن

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید