پل مارکوپولو (Guangli) پکن

پکن با اینکه شهری توسعه یافته است، اما پر از جذابیت های تاریخی میباشد، حتی برخی پل های این شهر هم تبدیل به جاذبه های گردشگری شده اند زیرا ارزشی تاریخی دارند، پل مارکوپولو (Guangli) پکن از قدیمیترین پل های این شهر به شمار میرود که قرنها از قدمت آن میگذرد.

پل مارکوپولو (Guangli) پکن

تاریخی‌ترین پل موجود در شهر پکن در فاصله 15کیلومتری جنوب غربی شهر می‌باشد که موجب اتصال دو ساحل رودخانه ‏Yongding‏ شده است.

مردم پکن آن را ‏Yongding‏ هم می‌نامند، این پل جز قدیمی ترین پل های دنیاست. پل مارکوپولو پکن به دست سلسله ‏Shizong‏ در سال 1189 بنا نهاده شد اما به دلیل سیل های رودخانه به تعداد دفعات خراب شد و دوباره در سال های ‏‏1444 و 1698 آن را بازسازی نمودند. چینی ها معتقدند که وجود 485 شیر سنگی در هر 2 طرف رود باعث مراقبت از پل شده است، این شیرهای سنگی هر کدام ظاهری متفاوت از هم دارند. پل مارکوپولو 260 متر طول و 11 دهانه و قوس دارد. از دلایلی که این پل برای مردم چین بسیار مهم است برگزاری مراسم آیینی ماه پاییز بر روی آن است که البته باعث شده گردشگران تور چین هم خود را به این تاریخ برسانند. در واقع اسم این پل ‏Guangli‏ است ولی مردم چین آن را ‏Lugou Qiao‏ یا ‏Reed Ditch Bridge‏ صدا میزنند. معروف شدن این پل، به پل مارکوپولو به خاطر سفر او به چین بوده و از پل بازدید کرده و همچنین خاطراتی از آن را ثبت نموده است.

اخبار و مقالات مرتبط با "پل مارکوپولو (Guangli) پکن"

کافیست در کشوری مسابقه ای جهانی در وسعت المپیک برگزار شود تا تمام زیرساخت های آن نوسازی و مجتمع ها و امکانات تفریحی و اقامتی مدرن در آنجا مستقر شود، پکن نیز با برگزاری المپیک 2008 حسابی به چشم آمد و با سرمایه گذاری هوشمندانه کلی متحول شد، یکی از یادگارهای المپیک 2008، پارک المپیک پکن...

اگر اسم زاها حدید به گوشتان خورده باشد و یا از علاقمندان به معماری مدرن باشید، بنای کهکشان سوهو (Galaxy SOHO)، حسابی شما را شگفت زده خواهد کرد، این مجتمع تجاری عظیم با معماری فوق العاده‌اش بندی میان سنت و مدرنیته را بوجود آورده است که اثر هنری از نابغه فقید هنر معماری جهان است.

چینی ها معابد بسیاری دارند که هر کدام ویژگی‌های خاصی برای خودشان دارند یکی از معروفترین آنها معبد زنگ بزرگ (‏‏‏Da Zhong Temple‏) پکن است که با ناقوسی بسیار بزرگ که صدایی طنین انداز دارد ان را میشناسند، که البته دلیل محبوبیت ان چیز دیگریست که در ادامه برایتان خواهیم گفت.

مردم چین به گذشته شان افتخار میکنند تاریخی که بیش از 5000 سال قدمت دارد این افتخار را میتوانید در دقتشان در نگاه داری آثار باستانی ببینید، یکی از آثاری که چند سال از ساخت آن میگذرد، آرامگاه پادشاهان مینگ است، 

موزه ها صندوقچه  تاریخ یک ملت هستند و گذر عمر تمدنها را در هر منطقه در خود نگاه میدارند، در موزه ملی چین واقع در شهر پکن، آثاری حتی تا میلیونها سال قبل را نیز می‌توانید ببینید.

به "پل مارکوپولو (Guangli) پکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با پل مارکوپولو (Guangli) پکن

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید