چینی های انعام قبول نمیکنند!

سفر با تور چین پر از تجربیات شیرین است، مردمی با فرهنگی که کاملا با همه دنیا متفاوت است در یک ساختار سختگیرانه در حال زندگی در کنار یکدیگر هستند، در ادامه از ویژگی های یک تور ین عالی برایتان میگوییم و خرده ای از فرهنگ مردم چین را بازگو خواهیم کرد.

چینی های انعام قبول نمیکنند!

از روزگاران قدیم برای برخی از کشورها بنا به پیشینه تاریخی یا ویژگی‌های دیگر، لقبی انتخاب می‌کردند. لقب چین، کشوری که شما برای گشت‌وگذار در آن تور چین را برگزیده‌اید، کشور آسمانی است. جالب است بدانید که چین واژه‌ای فارسی است و چاینا (China) گویش انگلیسی آن است که از قرن سیزدهم میلادی توسط مارکوپولو در اروپا رایج شده است.

اولین مورد ضروری که هر مسافر تور چین برای برنامه‌ریزی باید بداند این است که مدت زمان پرواز در تور چین (از تهران به پکن) هفت ساعت طول می‌کشد. ساعت پکن حدود سه‌ساعت‌ونیم و ساعت شانگهای حدود چهارساعت جلوتر از تهران است. دیگر اینکه، آب لوله‌کشی در چین قابل شرب نیست و حتی برای مسواک‌زدن هم بهتر است از آب‌معدنی استفاده کنید. ولتاژ برق همان 220 خودمان است و پریزها دوشاخه و فلت هستند. اگر در تور چین خدای ناکرده دچار آسیب یا بیماری شدید، برای دسترسی به خدمات پزشکی، فقط کافی است با شماره 110 تماس بگیرید. ارائه خدمات پلیس، اورژانس و آتش‌نشانی نیز بر عهده این مرکز است.

هتل‌ها معمولا 10 تا 15 درصد مالیات به صورت‌حساب اضافه می‌کنند و بیشتر رستوران‌ها هم حق سرویس می‌گیرند. در بیشتر اماکن و خیابان‌های چین دستشویی‌های عمومی در دسترس‌اند و در بعضی از آن‌ها باید بین 20 تا 50 یوان پرداخت کنید.

نکته قابل توجه دیگری که در تور چین با اهالی کشور آسمان به‌کار می‌آید، این است که بدانید چینی‌ها انعام قبول نمی‌کنند. البته گروهی از چینی‌ها که زیاد با گردشگران و توریست‌ها در ارتباطند، راحتتر انعام می‌پذیرند ولی خب وقتی این کار را دوست ندارند، پیشنهاد ما برای جایگزینی انعام این است: لبخند بزنید! زمان مناسب برای تور چین، پاییز است. تابستان فصل شلوغ این کشور است و قطعا در فصل پاییز که ازقضا در پکن به پاییز طلایی هم شهرت دارد، از فرصت و اکسیژن و هوا و حوصله بیشتری برخوردار خواهید بود.

تور چین، ضامن سفری راحت و مطمئن

خدمات تور چین بنا به اینکه قصد دارید از کدام شهرها دیدن کنید، در توضیحات تور مورد نظرتان حتماً قید شده است. پیش از خرید تور چین، بهتر است بدانید که از کدام شهرها دیدن می‌کنید و در هر شهر چند روز اقامت دارید. مثلاً تور هفت روز و شب پکن هم تحت عنوان تور چین تبلیغ می‌شود و شما در آن موفق به دیدن دیوار چین و دیدنی‌های بسیار دیگری خواهید شد؛ ولی خوب است بدانید کشور چین تنها یک پایتخت ندارد! پکن، شانگهای، گوانگجو و شهرهای دیگر هرکدام پایتخت یک چیز هستند و حتی یک تور جدا می‌طلبند. پس بهتر است در انتخاب تور چین بدانید که دلتان می‌خواهد در مدت زمان سفرتان از کدام شهرها و در چه مدت زمانی دیدن کنید.

اخبار و مقالات مرتبط با "چینی های انعام قبول نمیکنند!"

سفر به یکی از کهنترین تمدن های آسیایی، برای همه گردشگران دنیا جذاب است و سالانه گردشگران فراوانی به سمت چین حرکت میکنند و از زیبایی های تاریخی، طبیعی و فناوری و مدرنیته چینی دیدن میکنند، مردمی که بخش قابل توجهی از جمعیت جهان را شامل میشوند و فرهنگی متفاوت از باقی دنیا را شکل داده...

بودایی ها کلی یادگار در چین به جای گذاشته اند که از معابد  مجسمه های مختلف گرفته تا کتب و معماری خاص خودشان، این سازه ها گاهی آنقدر شگفت انگیزند که برای گردشگران نیز جالب توجهند و هر ساله گردشگران از جاهای مختلف برای دیدن بناهای مختلف به چین سفر میکنند، یکی از عجایب بودایی چین،...

سفر به چین بسیار هیجان انگیزتر از آنی است که تصورش را کنید، دیدار از سرزمین مردمی که به تاریخی 5000 ساله افتخار میکند، آنقدر خاطره برای شما میسازد که روزها برای تعریف کردنش زمان نیاز خواهید داشت. چین را در ادامه با ما بشناسید.

هیچ اثری به اندازه دیوار بزرگ چین (Great Wall) نماد قدرت تاریخی یک ملت نیست، اثری که حتی در تصاویر ماهواره های هم دیده میشود، مردم چین باستان این دیوار مستحکم و عظیم را برای حفظ مرزهایشان از گزند متجاوزین ساختند که تا به امروز از این مردم حفاظت نموده است و پیکره ای که از آن باقی مانده...

به "چینی های انعام قبول نمیکنند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با چینی های انعام قبول نمیکنند!

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید