افغانستان، رهبران سیاسی: اشرف غنی عزل و نصب ها را متوقف کند

به گزارش تور چین ارزان، در حالی که اشرف غنی در روزهای اخیر برای تشکیل کابینه جدیدش تلاش می کند اما شماری از رهبران سیاسی که برای حل بحران این کشور میانجیگری می کنند خواستار توقف این عزل و نصب ها شده اند.

افغانستان، رهبران سیاسی: اشرف غنی عزل و نصب ها را متوقف کند

به گزارش دفتر منطقه ای تور چین ارزان، حامد کرزی، عبدالرب رسول سیاف، کریم خلیلی و یونس قانونی پس از دیدار با عبدالله عبدالله در بیانیه ای مشترک اظهار داشتند که با توجه به شرایط جاری در کشور، کمک های همه جانبه در راستای رسیدن به تفاهم و همکاری به خوبی جریان دارد.

این رهبران سیاسی افغان در ادامه نیز از اشرف غنی خواستند تا از تعیین مقامات دولتی برای یک زمان مقتضی صرف نظر کند.

این شخصیت های سیاسی همچنین از عبدالله خواستند تا زمان در نظر گرفته شده برای رسیدن به یک تفاهم جهت حل بحران سیاسی کنونی این کشور را تمدید کند.

عبدالله نیز پس از دیدار با سیاسیون افغان در پیامی نوشت که پاداش صبر مردم نباید ناامیدی باشد و برای بازگرداندن اعتماد مردم به مشارکت سیاسی و نجات افغانستان تلاش خواهد کرد.

رهبران سیاسی افغان در حالی خواستار توقف عزل و نصب های دولتی توسط اشرف غنی شده اند که وی در روزهای اخیر نامزدهایی را برای ریاست برخی وزارتخانه ها و نیز دیگر پست های دولتی معرفی کرده است.

این انتصابات شامل حنیف اتمر به عنوان وزیر خارجه، طاهر زهیر به عنوان وزیر اطلاعات و فرهنگ، عبدالهادی ارغندیوال به عنوان وزیر دارایی، احمدضیا سراج به عنوان نامزد ریاست امنیت ملی، محمد داوود سلطان زوی به عنوان شهردار کابل، محمد ایوب سالنگی به عنوان معاون مالی و اداری اداره ارگان های محلی و نیز عبدالوحید قتالی به عنوان والی هرات هستند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 خرداد 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1197

به "افغانستان، رهبران سیاسی: اشرف غنی عزل و نصب ها را متوقف کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، رهبران سیاسی: اشرف غنی عزل و نصب ها را متوقف کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید