امنیت پایین مدارس انگلیس در برابر حریق

به گزارش تور چین ارزان، به گفته یک بیمه گر آموزش و پرورش در انگلیس دو سوم مدارسِ این کشور دارای سیستم های ضد حریق ضعیفی بوده و نسبت به وقوع آتش سوزی های احتمالی از آمادگی مناسبی برخوردار نیستند.

امنیت پایین مدارس انگلیس در برابر حریق

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش تور چین ارزان، دفتر شرکت بیمه زوریخ در این انگلیس که بیمه نیمی از مدارس و دانشگاه های این کشور را بر عهده دارد، پس از بازرسی هایی که طی دو سال اخیر از 1000 مدرسه به عمل آورده در نامه ای به دولت انگلیس خواهان اقدامی فوری برای بهبود محافظت از مدارس در برابر آتش سوزی شده است.

زوریخ اعلام نموده 67 درصد از مدارس انگلیسی بازرسی شده، سیستم محافظت در برابر حریق ضعیف داشته و تنها 5 درصد از آن ها در بازرسی ها سطح عالی را کسب نموده اند. این در حالی است که آمار مدارسی که سطح عالی را در این زمینه کسب نموده اند در اسکاتلند به 29 درصد رسیده است.

در اسکاتلند نصب سیستم های آبپاش به طور قانونی در تمامی مدارس جدید و بازسازی شده لازم است. در انگلیس این وجود سیستم ها در تمامی مدارس اجباری نبوده و کمتر از یک ششم از مدارس جدید این کشور سیستم های آبپاش را نصب نموده اند.

علاوه بر آبپاش ها روش های ساخت مدرن و ضد حریق ساختمان های مدارس نیز همچون سیستم های تشخیص حریق و کنترل دود نیز در بازرسی ها مورد آنالیز قرار گرفته است.

به گفته کارشناسان زوریخ هر ساله بیش از 1000 آتش سوزی در محل مدارس انگلیس رخ می دهد که حوادث بزرگ تر به طور میانگین 2.8 میلیون پوند برای مدارس و دیگر ساختمان های نزدیک به آن ها خسارت به همراه دارد.

مدیر آموزشی زوریخ اظهار داشته ایجاد یک تغییر در نحوه قانون گذاری دولت در خصوص اجبار نصب سیستم های آبپاش در مدارس می تواند از بروز چنین خسارت هایی جلوگیری نموده و هم چنین از بروز اخلال در تحصیل دانش آموزانی که بازسازی مدارسشان پس از وقوع آتش سوزی ماه ها زمان می برد، جلوگیری می گردد.

یکی از مقامات ارشد اتحادیه آتش نشانان انگلیس در این ارتباط اعلام نموده که این اتحادیه پیش تر بارها نسبت به لزوم نصب سیستم های آبپاش در مدارسی که جدید ساخته شده اند و دیگر ساختمان ها با خطر بالای آتش سوزی هشدار داده و اکنون نیز از نامه گروه بیمه زوریخ و درخواست آن از دولت برای اجباری کردن این قانون حمایت می نماید.

این مقام ارشد اظهار داشته که در حالت ایده آل سیستم های آبپاش باید در تمامی مدارس در هر اندازه و قدمتی نصب شوند. این سیستم ها به محدود کردن انتشار حریق، کاهش خسارات ناشی از آن و دادن فرصت بیشتر به ساکنان برای تخلیه ساختمان و هم چنین کاهش خطری که آتش نشانان هنگام مهار حریق با آن روبرو اند، یاری می نمایند.

در ماه میلادی مارس دولت انگلیس یک رایزنی در خصوص طراحی امنیت مدارس در برابر آتش سوزی صورت داده که گزارش آن هنوز تکمیل نشده است. اداره آموزش و پرورش انگلیس نیز مدعی است که مدارس اساسا مکان های امنی هستند که برای تخلیه در سریع ترین زمان ممکن در حین آتش سوزی ها طراحی شده اند.

به نوشته روزنامه گاردین، اداره آموزش و پرورش انگلیس هم چنین اعلام نموده که تمامی مدارس نیازمند سیستم های ضد حریق به روز بوده و تمامی مدارس جدید باید سیستم های اعلام حریق و آبپاش داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 529

به "امنیت پایین مدارس انگلیس در برابر حریق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امنیت پایین مدارس انگلیس در برابر حریق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید