انتقاد یک شاعر از شعرخوانی جنجالی اندیشه فولادوند ، شعرخوانی سلبریتی سینما را ببینید

به گزارش تور چین ارزان، کلیپی از شعرخوانی یک بازیگر در روزهای گذشته در فضای مجازی منتشر شد که با واکنش شدید شاعران و مخاطبان در فضای مجازی روبرو شده است.

انتقاد یک شاعر از شعرخوانی جنجالی اندیشه فولادوند ، شعرخوانی سلبریتی سینما را ببینید

به گزارش تور چین ارزان، کیهان نوشت: سلبریتی ها و خاصه عده ای از بازیگران مشهور که در سال های اخیر در عرصه های مختلف، سیاسی، اجتماعی، مالی، ورزشی و... حضور داشته اند و این حضور بدون تخصصشان تاثیرات مخربی بر جامعه به جا گذاشته، بدون توجه به سابقه فعالیت هایشان پا در عرصه های دیگر نیز می گذارند. حالا در جدیدترین اقدام، کلیپی از شعرخوانی اندیشه فولادوند -از بازیگران نه چندان مطرح- در فضای مجازی منتشر شده که مورد تمسخر بسیاری از کاربران قرار گرفته است.

دکتر سید وحید سمنانی شاعر و پژوهشگر نام آشنای کشورمان پیرامون این مسئله گفت: این اتفاق، به هیچ عنوان اتفاق تازه ای در ادبیات ما نیست. در دهه های 70 و 80 این نوع شاعری و شعرخوانی وجود داشته است و در سطحی گسترده از سوی بسیاری از جوانان تبلیغ می شد اما نهایتاً این شیوه هم در شعرهای کلاسیک و هم در قالب های نوین راه به جایی نبرد. خانم فولادوند تا جایی که بنده می دانم قبل از اینکه بازیگری را به صورت حرفه ای شروع کند به صورت جدی تجربه هایی در غزل داشته است. حالا پس از گذشت چند سال ایشان دوباره در همان فضای شعر دهة هفتاد شعری گفته و آن را در محفلی خوانده است. در مقام نقد باید گفت این شعر نشان می دهد که ایشان هنوز از فضای 20 سال پیش ادبیات عبور ننموده است.

سمنانی اضافه کرد: مردم عادی با این مدل شعرخوانی آشنایی چندانی ندارند و اینکه کسی که او را به بازیگری می شناسند کلماتی را در قالب شعر اینگونه ادا نموده است برایشان تازگی دارد. این نوع شعر گفتن هنوز در جامعه ادبی دیده می گردد اما مسئله این است که چون از زبان چهره ای تقریبا شناخته شده به عرصه ظهور نمی رسند در فضای مجازی دست به دست نمی شوند. با این شرح اگر این کلیپ مورد توجه واقع شده به دلیل راوی آن است نه محتوای آن! در هر صورت این نوع شعر و شعرخوانی سال ها پیش تجربه شده و بی هیچ تعارفی تجربه ای است شکست خورده. در این خصوص هم نباید نگران شد؛ زیرا به همین سرعت که این مطلب فراگیر شد به همین سرعت نیز از خاطره ها محو خواهد شد.

وی اظهار داشت: ادبیات به خاطر پویا بودن و حرکت روبه جلویی که دارد این فضا را تصفیه خواهد نمود و این دست از مسائل آسیبی بر فضای اصیل ادبیات نمی زند هرچند ممکن است در کوتاه مدت افراد ناآشنا با ادبیات پویای جامعه را دچار یأس و بدبینی کند.

ویدئوی شعرخوانی اندیشه فولادوند را در زیر ببینید:

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.

فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 946

به "انتقاد یک شاعر از شعرخوانی جنجالی اندیشه فولادوند ، شعرخوانی سلبریتی سینما را ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد یک شاعر از شعرخوانی جنجالی اندیشه فولادوند ، شعرخوانی سلبریتی سینما را ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید