بولتون: ترامپ برای جانسون در درجه دوم اهمیت واقع شده است

به گزارش تور چین ارزان، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا در مصاحبه ای گفت ترامپ در درجه دوم اهمیت برای نخست وزیر انگلیس واقع شده است.

بولتون: ترامپ برای جانسون در درجه دوم اهمیت واقع شده است

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از پایگاه اینترنتی پولیتیکو، جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا در مصاحبه اخیرش گفته است دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در درجه دوم اهمیت برای بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس واقع شده است.

او در مصاحبه با شبکه 4 انگلیس گفت: روابط خوب ترامپ و جانسون برای انگلیس مثبت بوده است، زیرا ترامپ نمی تواند بین روابط شخصی اش با یک مقام همتای خود و شرایط واقعی روابط ملی بین دو کشور تمایز قایل شود.

او همچنین اظهار کرد تغییرات عظیمی در روابط ریاست جمهوری آمریکا با نخست وزیری انگلیس پس از جایگزینی بوریس جانسون به جای ترزا می در ژوئیه 2019 رخ داد.

بولتون گفت: به عقیده من تصمیم جانسون برای تاثیرگذاری بر برگزیت چیزی بود که ترامپ بابت آن قدردانی کرد. فکر نمی کنم او به استراتژی مذاکره دولت می اعتماد داشته باشد.

بولتون از زمانی که جانسون نخست وزیر انگلیس بود او را می شناخت و معتقد است او از دونالد ترامپ استفاده کرده است.

بولتون پیشتر در کتاب خود تحت عنوان اتاقی که در آن رخ داد گفته دونالد ترامپ از مخالفان ترزا می (نخست وزیر سابق انگلیس) بوده است، اما تا جایی که توانسته در دوران جانسون به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) کمک کرده است، زیرا از نظر او این خروج به نفع آمریکاست.

بولتون در این کتاب در ادامه درباره روابط آمریکا-انگلیس و توسعه فناوری شبکه 5 G گفته است که گفت وگوی بسیار سختی میان این دو طرف برای اجازه جانسون به شرکت هوآوی برای توسعه فناوری خود برقرار شده است.

پیش از این دونالد ترامپ در پیامی توئیتری نوشت: کتاب بولتون، که با نقد های وحشتناکی روبروست، تلفیقی از دروغ ها و داستان سرایی ساختگی است. همه این ها با قصد تخریب وجهه من انجام شد. بسکمک از اظهارات مضحکی که او به من نسبت می دهد هرگز بیان نشده است. او تلاش می کند اخراج خود را همانند یک توله سگ بیمار تلافی کند!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1375

به "بولتون: ترامپ برای جانسون در درجه دوم اهمیت واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولتون: ترامپ برای جانسون در درجه دوم اهمیت واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید