بیمه سلامت چه تفاوتی با تامین اجتماعی دارد؟

به گزارش تور چین ارزان، معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت درباره تفاوت های بیمه سلامت با سایر سازمان های بیمه گر از جمله بیمه درمان تامین اجتماعی شرح داد.

بیمه سلامت چه تفاوتی با تامین اجتماعی دارد؟

به گزارش تور چین ارزان به نقل از ایسنا، شاهرخ رامزی معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت در مورد تفاوت سرانه پرداخت حق بیمه در سازمان بیمه سلامت با سازمان های بیمه گر دیگر به ویژه سازمان تامین اجتماعی گفت: تمامی افرادی که تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند، به نوعی شاغل بوده و همه این افراد، بر اساس سابقه کار و اِشِل حقوقی، سطح دریافتی های متفاوتی دارند و اینگونه نیست که براساس حداقل حقوق مصوب قانون کار حقوق دریافت نمایند.

  • حق بیمه متفاوت در دو سازمان بیمه گر پایه

رامزی با بیان اینکه در سازمان تامین اجتماعی مبنای سرانه حق بیمه افراد 9 درصد حقوق و مزایاست، تاکید نمود: همین موضوع سبب می گردد درآمد سازمان تامین اجتماعی نسبت به سازمان بیمه سلامت به مراتب بیشتر باشد زیرا طبق بند الف ماده 70 قانون برنامه ششم توسعه، سازمان بیمه سلامت در حوزه کارمندی (صندوق بیمه ای کارکنان دولت) 7 درصد حقوق و مزایا را به عنوان حق بیمه دریافت می نماید. از طرف دیگر، 34 میلیون نفر از بیمه شدگان در بیمه سلامت به صورت رایگان از خدمات بیمه ای استفاده می نمایند و به همین دلیل ضروری است به این تفاوت ها در سازمان های بیمه گر پایه توجه کرد.

  • پوشش خدمات درمانی و دارویی دو سازمان بیمه گر پایه

معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه در ارائه خدمات درمانی هر دو سازمان بیمه گر بیمه سلامت و تامین اجتماعی تابع مصوبات شورای عالی بیمه خدمات درمانی هستند، اضافه کرد: به همین دلیل در سایر موارد مانند تعرفه خدمات و پوشش های درمانی و دارویی تفاوتی با یکدیگر ندارند. به عنوان مثال، در بخش سرپایی سهم بیمه سلامت 70 درصد و سهم بیمار 30 درصد و در بخش بستری سهم بیمه 90 درصد و سهم بیمار 10 درصد است که این فرایند برای بیمه تامین اجتماعی هم همین گونه است.

  • بهبود شرایط پرداخت ها در بیمه سلامت

رامزی با اشاره به اینکه - علی رغم تمام تفاوت های موجود میان این دو سازمان بیمه گر در حوزه پرداخت ها به موسسات طرف قرارداد - سازمان بیمه سلامت به مراتب بهتر از سایر سازمان های بیمه گر عمل نموده است، گفت: فرایند پرداختی های ما به گونه ای بوده است که بیمه سلامت در سال 98 به جهت سیاست ها و نظام مدیریتی درست، پرداخت های به روزی داشته و به روز بودن در پرداخت مطالبات در طول سال های گذشته از اولویت های ما بوده و در این راستا کوشش شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1009

به "بیمه سلامت چه تفاوتی با تامین اجتماعی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمه سلامت چه تفاوتی با تامین اجتماعی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید