تأمین واکسن کرونا به میزان کافی، انجام واکسیناسیون دانش آموزان هرمزگانی در مدارس

به گزارش تور چین ارزان، خبرنگاران/هرمزگان استاندار هرمزگان بر لزوم استقبال بسیار بیشتر مردم هرمزگان از واکسیناسیون با ثبت نام و دریافت نوبت در سامانه اینترنتی سلامت به نشانی salamat.gov.ir تاکید نمود.

تأمین واکسن کرونا به میزان کافی، انجام واکسیناسیون دانش آموزان هرمزگانی در مدارس

فریدون همتی صبح امروز (چهارم مهرماه) در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، اسم کرد: با رعایت خوب دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم و توجه به توصیه ها، شرایط رو به بهبودی است اما نباید غفلت داشته باشیم.

وی ادامه داد: با وجود فرایند کاهشی مقدار ابتلا و فوت ناشی از کرونا و بعلاوه واکسیناسیون، باید همچنان نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی توجه جدی داشته باشیم و با خودداری از حضور در دورهمی ها و تجمعات و رعایت دیگر اصول بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری، از ابتلا به کرونا جلوگیری کنیم.

استاندار هرمزگان با اشاره به بازگشایی مدارس، افزود: در ابتدا مدارس با جمعیت کم که حدود 40 درصد مدارس در هرمزگان این شرایط را دارند، به صورت آموزش حضوری فعالیت خود را انجام می دهند.

همتی با تاکید بر اینکه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مدارس بسیار مهم و در اولویت است، توضیح داد: باید نظارت جدی به وسیله فرمانداران و دانشگاه علوم پزشکی، بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مدارس صورت گیرد.

وی گفت: با تصمیم ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، آمادگی لازم در تمامی مدارس استان هرمزگان برای واکسیناسیون دانش آموزان، ایجاد می گردد و با استفاده از امکانات هر مدرسه، دانش آموزان آن واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد.

استاندار هرمزگان با اشاره به تزریق 836 هزار دوز اول واکسن کرونا و 350 هزار دز دوم واکسن کرونا در هرمزگان، اعلام کرد: واکسن کرونا به مقدار کافی تامین شده و موجود است و انتظار داریم استقبال از واکسیناسیون در هرمزگان بسیار بیشتر باشد.

همتی با اشاره به پیگیری های گسترده برای اختصاص سهمیه بیشتر واکسن کرونا به هرمزگان، گفت: با توجه به اینکه براساس مقدار مصرف واکسن، نوبت بعدی واکسن به استان ارسال خواهد شد، این نگرانی را داریم که در صورت استقبال کم از دریافت واکسن، سهمیه واکسن اختصاصی به هرمزگان هم کم گردد.

وی با تاکید بر لزوم استقبال بسیار بیشتر مردم هرمزگان از واکسیناسیون با ثبت نام و دریافت نوبت در سامانه اینترنتی سلامت به نشانی salamat.gov.ir، افزود: از همه مردم شریف استان هرمزگان که تا به امروز واکسن کرونا را دریافت نکرده اند، درخواست می کنیم برای یاری به حفظ سلامتی خود، خانواده و دیگران و بعلاوه برای اینکه جان و سلامتی خود را از خطر بیماری کرونا در امان نگه دارند، برای دریافت واکسن کرونا اقدام نمایند و هرکس که تا به امروز واکسن کرونا دریافت نکرده است باید با مسئولیت پذیری بیشتر در قبال خود، خانواده و جامعه، واکسن کرونا را تزریق کند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید از سهل انگاری در برابر ویروس خطرناک کرونا پرهیز کنیم، بیان نمود: با واکسیناسیون و کاهش ابتلا، نباید دچار غفلت شویم و همچنان در اماکن عمومی مختلف از جمله بازار، اصناف، ادارات، مدارس، بنگاه های مالی و تولیدی و حمل و نقل عمومی باید پروتکل های بهداشتی به طور جدی رعایت گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مهر 1400 بروزرسانی: 11 مهر 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2098

به "تأمین واکسن کرونا به میزان کافی، انجام واکسیناسیون دانش آموزان هرمزگانی در مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأمین واکسن کرونا به میزان کافی، انجام واکسیناسیون دانش آموزان هرمزگانی در مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید