تاثیر ویروس کرونا روی کلاس های پروازی

به گزارش تور چین ارزان، واضح است که اوضاع هواپیماها و پروازشان پس از ویروس کرونا متفاوت خواهد بود و درحالی که بعضی شرکت های هواپیمایی در راستای حفظ فاصله اجتماعی به فکر حذف کردن جایگاه های وسط هستند، یک شرکت طراحی داخلی هواپیما ایده های دیگری برای سازگار ساختن طرح جایگاه های کلاس اکونومی با شرایط کنونی یافته است.

تاثیر ویروس کرونا روی کلاس های پروازی

طراحان شرکت ایتالیایی آویونتِریِرز Avionteriors، همان شرکتی که جایگاه ایستای هواپیما را طراحی کرد، دو طرح جدید برای جایگاه ها ارائه داده اند که قرار است فاصله اجتماعی ایمن بین مسافران را مطابق با الزامات جدید سلامت و بدون خالی گذاشتن بیشتر فضای هواپیما حفظ نمایند.

طرح جانوس یک ردیف از سه جایگاه است که جایگاه وسطشان به جهت مخالف قرار داده شده است.

طرح جانوس که نام آن از یکی از خدایگان روم باستان گرفته شده است مانند این خدا دو صورت دارد و از موادی ساخته شده است که قابلیت شستشوی آسان و بهداشت ایمن را دارند.

جانوس ردیفی از سه جایگاه است که جایگاه مسافر وسط آن به جهت مخالف جایگاه های کنار راهرو و کنار پنجره قرار می گیرد تا از جداسازی و فاصله حداکثری مسافرانی که کنار هم می نشینند اطمینان بدست آید.

یک محافظ سه طرفه از جنس مواد شفاف نیز برای هر جایگاه تعبیه شده است تا از انتشار ذرات تنفس بین مسافران مجاور جلوگیری گردد.

تعیین نیست آیا این طرح برای همه فضای کابین هواپیما قابل استفاده باشد یا خیر، ولی اشاره شده است که به دلیل الزامات قانونی نمی توان آن را برای ردیف روبروی خروج اضطراری در نظر گرفت زیرا بر اساس این الزامات باید جلوی این ردیف دست کم 18 سانتی متر فضای اضافی برای تخلیه هواپیما وجود داشته باشد.

گلاسیف-Glassafe (یا شیشیمِن) محافظی است که می توان آن را جهت کاهش احتمال آلودگی روی جایگاه نصب کرد.

اگرچه برای نصب طرح جانوس باید چیدمان جایگاه های هواپیما را به هم ریخت و دوباره سوار کرد، ولی دومین طرح شرکت آویونتِریِرز برای جلوگیری از انتشار کرونا یعنی گلاسیف (شیشیمِن) را می توان روی بیشتر چیدمان های پیشین و استاندارد جایگاه در هواپیماها نصب نمود.

البته توجه داشته باشید که این طرح با خطوط مشی کنونی برای برقراری فاصله اجتماعی همسو نیست؛ چراکه این خطوط مشی ما را ملزم می نمایند در صورت امکان با دیگر افراد فاصله تقریبی 2 متر را حفظ کنیم.

این محافظ به گونه ای ساخته شده است که بین مسافران مجاور یک مانع ایمن ایجاد کند و فضای ایزوله ای را دور هر مسافر بسازد تا احتمال آلوده شدن به ویروس کاهش یابد.

شرکت آویِونتِریِرز می گوید نگرش شرکت های هواپیمایی به هر دو طرح مثبت بوده است و این شرکت اکنون در حال ساخت نمونه های اولیه جانوس و گلاسیف (شیشیمِن) و نیز آنالیز گام های مهندسی این طرح هاست.

پس ازآنکه تمام مراحل طراحی تکمیل شدند باید مورد تأیید مسئولین مقررات هوایی قرار بگیرند.

البته شرکت باور دارد که طرح هایش را 8 الی 11 ماه پس از دریافت تأییدیه به طور انبوه توزیع خواهد کرد.

بااینکه هیچ تضمینی نیست که حتماً این دو طرح را روی هواپیماها ببینیم، ولی واقعاً روحیه دهنده است که شرکت ها برای رویارویی و سازگاری با شرایط کنونی سیروسفرها به فکر طرح های نو و خلاقانه ای افتاده اند.

منبع: گردشبان
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1290

به "تاثیر ویروس کرونا روی کلاس های پروازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر ویروس کرونا روی کلاس های پروازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید