ترامپ: لندن لیاقت یک شهردار بهتر را دارد، خان را بیرون بیندازید!

به گزارش تور چین ارزان، رئیس جمهور آمریکا در راستای حمله مجدد به صادق خان اقدام به بازنشر توییتی در تمسخر قد و تبار پاکستانی این شهردار شهر لندن کرد.

ترامپ: لندن لیاقت یک شهردار بهتر را دارد، خان را بیرون بیندازید!

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا یک توییت متعلق به کیتی هاپکینز، یک فعال راست افراطی که در آن به صادق خان به سبب افزایش جنایات با چاقو در شهر لندن حمله نموده بود را بازنشر کرد.

هاپکینز در این توییت که چند روز پیش منتشر نموده بود نوشت: شهردار فینگیلی شهر لندنستان هرگز تا بدین حد محبوبیتش را از دست نداده بود. او اکنون نرخ محبوبیت منفی دارد چون شهر ما شهر چاقوکشها شده است.

او در ادامه این توییتش نوشت: لندن لیاقت یک شهردار بهتر را دارد. خان را بیرون بیندازید!

او در ضمیمه این توییتش نیز تصویری از گزارش خبری یک روزنامه را منتشر کرد که در آن عنوان شده بود، نرخ محبوبیت صادق خان به پایین ترین حد خود در طی دوران انتصابش به عنوان شهردار شهر لندن رسیده است.

رئیس جمهور آمریکا روز شنبه اقدام به بازنشر این توییت و همچنین یک توییت دیگر هاپکینز در انتقاد از آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان کرد. هاپکینز در توییت دومش آنگلا مرکل را از بابت جرایم ارتکابی مهاجران در کشور آلمان مقصر دانسته بود.

در ماه های اخیر دونالد ترامپ چند بار دیگر نیز به تمسخر صادق خان هم از بابت سابقه عملکردش به عنوان شهردار شهر لندن و هم از بابت قد نسبتا کوتاهی که دارد، پرداخته بود.

در ماه ژوئن گذشته ترامپ در توییتی که در حین سفرش به انگلیس علیه صادق خان منتشر نموده بود نوشت: خان خیلی زیاد من را یاد شهردار بسیار احمق و بی کفایت شهر نیویورک کشورمان، دبلاسیو، میندازد که به نوبه خودش کارش را وحشتناک انجام داده و قدش نیز نصف او است.

اواخر همان ماه نیز ترامپ یک توییت هاپکینز را علیه صادق خان بازنشر نموده بود که در آن پایتخت انگلیس را لندنستان خطاب نموده بود؛ عبارتی که در عین حال حمله به جامعه مسلمانان این شهر نیز محسوب می گردد.

صادق خان که یک مسلمان است، از جمله منتقدان دونالد ترامپ و همچنین از مخالفان رویکرد دولت انگلیس در در خودداری از انتقاد کردن از ترامپ به خاطر مواضع نژادپرستانه و توهین آمیزش است.

صادق خان نیز در ماه ژوئن در اظهاراتی ترامپ را با فاشیستهای قرن بیستم مقایسه نموده و از او با عبارت یک کودک 190 سانتی در کاخ سفید یاد نموده بود.

آمارها نشان می دهند که اگرچه چاقوکشی در شهر لندن افزایش یافته اما در مجموع چاقوکشی در سراسر انگلیس به طرزی بی سابقه افزایش یافته و این مشکل تنها محدود به شهر لندن نبوده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 442

به "ترامپ: لندن لیاقت یک شهردار بهتر را دارد، خان را بیرون بیندازید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: لندن لیاقت یک شهردار بهتر را دارد، خان را بیرون بیندازید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید