ترامپ: پلیس افغانستان نیستیم

به گزارش تور چین ارزان، رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به انفجارهای مرگبار اخیر در افغانستان و نگرانی درباره احتمال از بین رفتن توافق صلح گفت: افغان ها باید بتوانند از کشورشان حفاظت نمایند. ما نیروی پلیس افغانستان هستیم اما ما قرار نیست یک نیروی پلیس باشیم.

ترامپ: پلیس افغانستان نیستیم

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت کاخ سفید، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه بعد از ملاقات با فرمانداران کلورادو و داکوتای شمالی به این سوال پاسخ گفت که با توجه به انفجارهای اخیر در افغانستان آیا او نگران توافق صلح و احتمال از بین رفتن آن هست یا خیر.

ترامپ گفت: خب افغانستان، ما سال ها در آنجا بوده ایم. ما همچون یک نیروی پلیس هستیم. ما در افغانستان نمی جنگیم؛ ما نیروی پلیس در افغانستان هستیم و در مرحله ای، آن ها باید بتوانند که از کشور خودشان مراقبت نمایند و آن ها باید بتوانند که از کشورشان پاسبانی نمایند.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: اما ما قرار نیست یک نیروی پلیس باشیم؛ ما قرار بود مبارز باشیم. و ما سال ها در آنجا بوده ایم. بنابراین، نمی دانم، باید ببینیم چه می گردد. انفجارهایی در کابل داشته ایم، تعدادی بوده است. فهمیدم که انفجارهای بزرگی بوده است.

دونالد ترامپ اضافه کرد: اما باز هم می گویم که شما روی دولت حساب می کنید که بتواند از خودش حفاظت کند و گمان می کنم آن ها دوره دشواری دارند. دوباره می گویم که ما بهترین نیروی مبارز در دنیا هستیم. ما نیروی پلیس نیستیم که در جایی بمانیم و از خیابان ها پاسبانی کنیم و بخواهیم چراغ هدایت و رانندگی و ترافیک را کنترل کنیم. این کاری نیست که ما باید انجام دهیم. اینکه آنجا برای مدت طولانی بمانیم.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت: همانطور که می دانید، نیروهایمان اندکی کاهش یافته اند. ما راستا کاهش را طی می کنیم. و افراد زیادی بازگشته اند، ما آنها را برگردانده ایم. اما این دولت باید بتواند، روزی در مقطعی از زمان، کاری برای خودشان کند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1291

به "ترامپ: پلیس افغانستان نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: پلیس افغانستان نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید