تصمیمات لاستیکی ستاد تنظیم بازار

به گزارش تور چین ارزان، بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، علاوه بر اینکه تمامی فراوریکنندگان و واردکنندگان تایر مکلف به ثبت اطلاعات فراوری، واردات و فروش انواع لاستیک سبک و سنگین شده اند، تحویل و فروش این کالا از سوی واحدهای فراوریی و واردکنندگان به نمایندگان و واحدهای متخلف ممنوع شده است.

تصمیمات لاستیکی ستاد تنظیم بازار

به گزارش تور چین ارزان به نقل از ایسنا، ستاد تنظیم بازار به منظور مقابله با عرضه خارج از شبکه لاستیک سبک و سنگین و برخورد با متخلفان فروش این کالا در سطح بازار، شش تصمیم به توضیح زیر اتخاذ نموده است:

1- تمام کارخانه های فراوریی و واردنمایندگان تایر به ویژه نمایندگان توزیع و خرده فروشی ها مکلف شده اند که نسبت به ثبت اطلاعات فراوری، واردات و فروش انواع لاستیک سبک و سنگین با ارز نیمایی در سامانه جامع تجارت داخلی به تفکیک خودرو و خریدار اقدام نمایند.

2- عدم ثبت اطلاعات فراوری، واردات و فروش انواع لاستیک سبک و سنگین به معنای عرضه خارج از شبکه بوده و حوزه های نظارتی مکلف هستند تا نسبت به اعمال قانون ظرف 15 روز اقدام نمایند.

3⁃ واحدهای فراوریی و واردنمایندگان مکلف هستند از تحویل و فروش لاستیک به نمایندگان و واحدهای متخلف که اقدام به ثبت اطلاعات ننموده اند، خودداری نمایند.

4⁃ ثبت سفارش واردات مواد اولیه فراوری لاستیک و لاستیک وارداتی، منوط به ثبت اطلاعات فراوری و عرضه انواع لاستیک سبک و سنگین در سامانه جامع تجارت خواهد بود.

5⁃ موجودی لاستیک سنگین وارداتی با ارز 4200 تومان و لاستیک فراوری داخلی با مواد اولیه وارداتی با ارز 4200 تومانی، همچنان بر اساس روال موجود، صرفا بر اساس حواله صادره از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در قالب سامانه جامع تجارت عرضه و توزیع خواهد شد.

6⁃ اجازه تعدیل نرخ لاستیک منوط به ثبت کل مقادیر فراوری، توزیع و فروش واحدهای فراوریی، واردنمایندگان و نمایندگان و واحدهای صنفی خرده فروشی تحت پوشش ایشان در سامانه جامع تجارت و سامانه انبارها خواهد بود.

  • لاستیک خودترمیمی بازیافتی ساخته شد
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1377

به "تصمیمات لاستیکی ستاد تنظیم بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیمات لاستیکی ستاد تنظیم بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید