توقف 2 ماهه کشتی چینی در بندرعباس با محموله یک نوع خاک خاص ، ماجرا چیست؟

به گزارش تور چین ارزان، حدود 2 ماه از توقف یک کشتی چینی در بندر شهید رجایی بندر عباس با محموله بزرگ یک نوع خاک خاص می گذرد.

توقف 2 ماهه کشتی چینی در بندرعباس با محموله یک نوع خاک خاص ، ماجرا چیست؟

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه مالی تور چین ارزان، چند سال قبل محموله ای 50 هزار تنی از نوعی خاک (ظاهراً خاک طلا) به کشور چین صاد ر شده بود. این درحالی است که نزدیک به دو ماه قبل یک خریدار چینی محموله ای خاک را با کشتی هنگ کنگی به بندر عباس ارسال نموده است. هرچند هنوز معلوم نیست محموله صادر شده همین محموله باز گردانده شده باشد. آنالیز ها نشان می دهد موضوع زوایای پیچیده ای دارد که ضروریست شفاف سازی لازم در مورد آن صورت گیرد.

یک مقام آگاه در استان هرمزگان در همین رابطه گفت: ظاهرا این محموله به گمرک چین در قالب نوعی خاک خاص اظهار شده، اما به هر ترتیب هم اکنون خریدار چینی محموله ای را به گمرک و بندر شهید رجایی ارسال نموده است.

این مقام مسئول گفت: در حال حاضر مسئولیت معین تکلیف تخلیه این محموله با گمرک نیست و سازمان بنادر بایستی در مورد تخلیه یا عدم پذیرش آن تصمیم گیری کند.

وی با اشاره به نامه سی ام شهریور ماه رییس سازمان محیط زیست در مورد اجرای ماده 14 قانون حمایت از خاک گفت: در صورت مشاهده یا بروز آلودگی خاک، بایستی مراتب بلافاصله به اداره محیط زیست اطلاع داده گردد.

این مقام مسئول اضافه کرد، با توجه به حساسیت موضوع و احتمال ورود خاک آلوده، قبل از ورود مراتب توسط اداره بندر از سازمان ذی ربط استعلام شده است. هنوز موضوع به گمرک ارجاع نشده بایستی منتظر ماند و بعد از تخلیه احتمالی اسناد و مدارک را آنالیز کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 674

به "توقف 2 ماهه کشتی چینی در بندرعباس با محموله یک نوع خاک خاص ، ماجرا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف 2 ماهه کشتی چینی در بندرعباس با محموله یک نوع خاک خاص ، ماجرا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید