ثبت نام متقاضیان جدید یارانه ، روش های نام نویسی کدام است؟

به گزارش تور چین ارزان، به گزارش خبرنگاران، هیات وزیران حدود ده روز قبل مصوبه ای داشت که براساس آن به همه کسانی که یارانه نمی گیرند فرصت داده می گردد که برای دریافت یارانه نقدی و معیشتی ثبت نام نمایند.

ثبت نام متقاضیان جدید یارانه ، روش های نام نویسی کدام است؟

در یکی از مواد این مصوبه آمده که ثبت نام کلیه افراد متقاضی دریافت یارانه نقدی، یارانه حمایت معیشتی خانوار و سایر یارانه ها از جمله افراد جدید، افرادی که تا به امروز ثبت نام ننموده اند و افرادی که منصرف شده اند، بر عهده وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی است.

یعنی این احتمال وجود دارد با انجام ثبت نام چه کسانی که تا به امروز یارانه نگرفته اند، چه کسانی که از دریافت آن انصراف داده اند و خانوارهای جدید جزء مشمولان یارانه های جدید باشند.

زمان دقیق ثبت نام هنوز اعلام نشده، اما در مورد نحوه ثبت نام طی سال های اخیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روش نام نویسی پیامکی را اجرا نموده است.

برای ثبت درخواست وام یک میلیون تومانی کرونا که در سال گذشته در دو مرحله پرداخت شد از روش نام نویسی پیامکی استفاده شد. به این شکل که سرپرستان خانواری که این وام را می خواستند باید کد ملی خود را از شماره تماسی که به نام خودش است به شماره 6369 ارسال می کردند.

اما برای ثبت نام یارانه وزارت کار همیشه سامانه رفاهی را معرفی نموده، در واقع متقاضیانی دریافت یارانه می توانند در سامانه رفاهی به آدرس http://www.refahi.ir/ اعلام احتیاج یارانه نقدی را ثبت نمایند.

اگرچه در مصوبه جدید هیات دولت آمده است که باید دسترسی کامل و برخط پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان را به وسیله مرکز ملی تبادل اطلاعات برای اجرای تکالیف قانونی مربوطه در اختیار سازمان قرار دهد.

اما احتمالا ثبت نام متقاضیان به وسیله یکی از دو روش بالا یعنی نام نویسی پیامکی و اعلام احتیاج به وسیله سامانه رفاهی انجام گردد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1982

به "ثبت نام متقاضیان جدید یارانه ، روش های نام نویسی کدام است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام متقاضیان جدید یارانه ، روش های نام نویسی کدام است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید