جانسون: یا عزلم کنید یا بگذارید برگزیت را پیش ببرم

به گزارش تور چین ارزان، نخست وزیر بریتانیا از مجلس این کشور خواست که یا او را از سمتش برکنار کند یا بگذارد در جهت برگزیت گام بردارد.

جانسون: یا عزلم کنید یا بگذارید برگزیت را پیش ببرم

به گزارش گروه بین الملل تور چین ارزان، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا که در معلق نگاه داشتن مجلس این کشور با شکست روبرو شده، چهارشنبه شب به وقت تهران از مجلس خواست که یا او را استیضاح و از سمتش عزل کنند یا به او اجازه دهند که به پیگیری طرح خود برای خروج از اتحادیه اروپا با توافق یا بدون توافق ادامه دهد.

وعده جانسون در هنگام رسیدن به مقام نخست وزیری این بود که انگلستان را تا 31 اکتبر چه با توافق برگزیت و چه بدون آن از اتحادیه اروپا خارج می کند و به نتایج رفراندوم سال 2016 این کشور جامه عمل خواهد پوشاند.

روز چهارشنبه، مجلس بریتانیا پس از وقفه اجباری 16 روزه، روز چهارشنبه کار خود را از سر گرفت. این وقفه با خواست جانسون برای تعلیق پنج هفته ای مجلس و تائید ملکه الیزابت آغاز شد اما با حکم دادگاه عالی پادشاهی متحده متوقف شد. این دادگاه روز سه شنبه گفت به تعطیلی کشاندن مجلس توسط جانسون اقدامی غیرقانونی بوده است.

وی در جلسه مجلس و در حالی که با فریادهای قانونگذاران روبرو بود گفت: این مجلس یا باید کنار بایستد و اجازه دهد این دولت برگزیت را به پایان برساند یا اینکه به این دولت رای عدم اعتماد بدهد و در نهایت با روز حساب و کتاب با رای دهندگان روبرو گردد.

مجلس بریتانیا اندکی قبل از تعلیق قانونی را تصویب و دولت را از خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا منع کرد.

اگر جانسون مجبور به استعفا شده یا توسط مجلس معزول گردد، پس از دیوید کامرون و ترزا می، سومین نخست وزیر بریتانیا خواهد بود که قربانی برگزیت شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 634

به "جانسون: یا عزلم کنید یا بگذارید برگزیت را پیش ببرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون: یا عزلم کنید یا بگذارید برگزیت را پیش ببرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید