خبرنگاران ایرلاین ها پرداخت پول مسافران را به فروردین ماه موکول کردند

به گزارش تور چین ارزان، تهران - ایران - با وجود پیگری های مستمر سازمان هواپیمایی کشور، بسیاری از شرکت هایی هواپیمایی پرداخت پول مسافران بابت هزینه کنسلی پروازها را به بعد از تعطیلات عید نوروز و سال 99 موکول نموده اند.

خبرنگاران ایرلاین ها پرداخت پول مسافران را به فروردین ماه موکول کردند

لذت بخشترین تجربه سفر را با مسافرت تجربه کنید. برای یافتن تورهای لحظه آخری، برنامه سفرهای مقرون به صرفه و دریافت راهنمایی از مسافران قدیمی با ما همراه باشید.

از ابتدای اعلام شیوع ویروس کرونا در کشور و لغو پروازهای خارجی و داخلی، مسافران زیادی که به رسم هر سال در بهمن ماه اقدام به خرید بلیت نموده بود معطل ماندند که سرنوشت سفر و پول از دست رفته آنها چه می گردد.

مطابق قوانین حاکم بر صنعت هوایی، ابطلال سفر از سوی ایرلاین و نه مسافر مساوی با پرداخت کامل هزینه ها است و جریمه ای را متوجه مسافر نمی کند؛ با این حال بخشنامه سازمان هواپیمایی کشور به یاری مردم آمد و شرکت های هواپیمایی را موظف کرد تا تمام پول بلیت هایی که قبل از 5 اسفندماه برای هر تاریخی از تعطیلات نوروزی خریداری شده است بدون کسر جریمه به مسافران بازگردد.

اکنون بیش از دو هفته از بخشنامه سازمان هواپیمایی و معین تکلیف ایرلاین ها از سوی وزیر راه و شهرسازی برای بازگرداندن پول مسافران می گذرد، اما گلایه مسافران از عدم پرداختی ها از سوی ایرلاین ها افزایش یافته است.

یکی از مسافران هواپیمایی ایران ایر تور به مقصد مشهد مقدس که یک خانواده 4 نفره است به خبرنگار مالی خبرنگاران، گفت: بعد از اینکه پیگیر دریافته هزینه بلیت شدیم به ما اعلام کردند که باید 20 روز کاری از تاریخ ابطال بلیت صبر کنید و این طور نیست که بلافاصله امکان بازگرداندن هزینه ها میسر باشد و بر این اساس مبلغ هزینه شده بعد از تعطیلات عید نوروز به ما بازخواهد گشت.

مسافر دیگری که بلیت خود را به مقصد یکی از کشورهای خارجی تهییه نموده است به خبرنگار خبرنگاران، گفت: آژانس مسافرتی که بلیت خود را از آنجا تهیه نموده ام به ما اعلام نموده است که ایرلاین ها قادر به پرداخت بدهی کنسلی ها نیستند و بعد از تعطیلات نوروز هزینه ها بازگردانده می گردد.

در همین زمینه رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور گفت:به ایرلاین ها مجددا توصیه شده است که طرف های قرارداد خود را مجاب نمایند تا نسبت به پرداخت هزینه کنسلی بلیت ها، بدون قید زمان اقدام نمایند.

جعفرزاده در مورد آخرین شرایط پرداخت هزینه کنسلی پروازها از سوی شرکت های هواپیمایی به مسافران، به خبرنگار مالی خبرنگاران، گفت: بر اساس بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری تمام ایرلاین ها باید هزینه کنسلی ها را بدون کسر جریمه به مسافران پرداخت نمایند.

وی تاکید نمود: هم شرکت های هواپیمایی هم دفاتر خدمات مسافرت هوایی و هم مراکز فروش الکترونیک همه در مورد این بخشنامه توجیح هستند و باید پول مسافران را بر اساس این بخشنامه بازگردانند.

جعفرزاده شرح داد: حجم کنسلی ها بخاطر توصیه های وزارت بهداشت بالا است؛ با این حال ایرلاین ها در حال پرداخت هزینه ها به مسافران هستند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور گفت: البته به دلیل حجم بالای کنسلی ها گهگاه دیده شده است که در زمینه پرداخت هزینه بلیت ها کوتاهی شده است؛به همین دلیل به ایرلاین ها مجددا توصیه شده است که طرف های قرارداد خود که فروشنده بلیت شرکت های هواپیمایی هستند را بدون قید زمان و تا اطلاع ثانوی نسبت به پرداخت پول مسافران مجاب نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1133

به "خبرنگاران ایرلاین ها پرداخت پول مسافران را به فروردین ماه موکول کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ایرلاین ها پرداخت پول مسافران را به فروردین ماه موکول کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید