خبرنگاران سه طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی در ایلام افتتاح شد

به گزارش تور چین ارزان، ایلام - خبرنگاران - مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی ایلام گفت: همزمان با دهه مبارکه فجر و در سال جهش و فراوری سه پروژه کشاورزی در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی افتتاح شد.

خبرنگاران سه طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی در ایلام افتتاح شد

اصغر باباخانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: این سه طرح شامل سردخانه، کارخانه فراوری خوراک دام و طیور و کارخانه غنی سازی کودهای حیوانی با مجموع اعتباری نزدیک به 160 میلیارد ریال و اشتغال زایی 22 نفر است.

وی اضافه نمود: سردخانه با گنجایش پذیرش 2 هزار تن انواع محصولات کشاورزی نظیر میوه و صیفی جات از جمله این طرح ها است که این طرح با اعتبار 70 میلیارد ریال و اشتغال زایی 6 نفر افتتاح شد.

باباخانی یادآور شد: همچنین یک واحد کارخانه فراوری خوارک دام و طیور با ظرفیت 10 هزار تن و با اعتبار 60 میلیارد ریال و اشتغال زایی 10 نفر نیز در دهه فجر سال جاری مورد بهره برداری نهاده شد.

وی افزود: کارخانه غنی سازی کودهای حیوانی با اعتبار 25 میلیون ریال و اشتغال زایی 6 نفر از دیگر طرح های کشاورزی استان در دهه فجر سال جاری بود که افتتاح شد.

وی گفت: با آغاز به فعالیت این کارخانه میزان مصرف کودهای شیمیایی توسط کشاورزان کاهش می یابد و کیفیت محصولات فراوریی آنها نیز بالاتر می رود.

در دهه فجر سال جاری تعداد 52 پروژه فراوریی و خدماتی با اعتبار 355 میلیارد و 430 میلیون ریال و اشتغال زایی مستقیم و غیرمستیقم یک هزار و 477 نفر و بهره مندی 2 هزار و 61 خانوار در زیربخش های کشاورزی افتتاح یا کلنگ زنی شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1768

به "خبرنگاران سه طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی در ایلام افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سه طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی در ایلام افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید