خبرنگاران عرضه و فراوانی کالا برای حفظ تعادل قیمت بازار در اولویت است

به گزارش تور چین ارزان، تهران- خبرنگاران- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سیاست این وزارتخانه عرضه و فراوانی کالا برای حفظ تعادل قیمتی در بازار است که آثار آن را در بخش کالاهای فراوری داخل شاهد هستیم.

خبرنگاران عرضه و فراوانی کالا برای حفظ تعادل قیمت بازار در اولویت است

به گزارش روز دوشنبه خبرنگاران از وزارت صنعت، معدن و تجارت، علیرضا رزم حسینی امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار، اضافه کرد: شرایط تامین، فراوری کالاها و اقلام مورد احتیاج مردم مناسب است و پیش بینی های لازم برای ذخیره سازی میوه شب عید و همچنین تشدید نظارت ها در ایام پایانی سال صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: هماهنگی با دستگاه های مرتبط از جمله وزارت جهاد کشاورزی، گمرک و بانک مرکزی و همچنین ابلاغیه های جدید ستاد مالی دولت تاثیر خوبی در تامین کالاها و اقلام مورد احتیاج مردم و همچنین مواد اولیه کارخانجات برای افزایش فراوری آنها داشته است.

وی همچنین با بیان اینکه ابزارهای حکومت برای تقویت تنظیم بازار باید به خدمت بیایند و ستاد تنظیم بازار را در این راستا همراهی نمایند، اضافه کرد: حذف بخشنامه های اضافی و خلق الساعه از دیگر عوامل مهم در تنظیم بازار و ایجاد تعادل در ماه های گذشته است.

رزم حسینی با تاکید بر اینکه در جنگ مالی ظالمانه ای قرار گرفته ایم، اظهار داشت: گرانی با گرانفروشی متفاوت است و گران فروشی در مورد کالاهایی است که در این شرایط جنگ ظالمانه بی انصافانه افزایش قیمت پیدا می نمایند و دستگاه های نظارتی و مرتبط در این حوزه ورود می نمایند.

تشدید بازرسی های بازار در ایام پایانی سال

وی با بیان اینکه بازرسی ها با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال تشدید خواهد شد، گفت: مردم نباید نگران افزایش قیمت ها در ماه های منتهی به سال و شب عید باشند که به همین دلیل تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

رزم حسینی همچنین تقسیم وظایف میان وزارت جهاد و وزارت صنعت، معدن و تجارت را در راستای تامین به موقع اقلام مورد احتیاج و معیشتی مردم بسیار کارساز دانست و اضافه کرد: فضا در واقع به سمت واگذاری اختیارات به دستگاه های اصلی متولی می رود که تقسیم وظایف به همین دلیل بوده است.

رسانه ای کردن نظارت ها برای ایجاد تاثیر مثبت در بازار

وزیر صنعت، معدن و تجارت از دستگاه های نظارتی خواست که کنترل انبارها و بنکداران را به صورت هوشمند در دستور کار خود قرار دهند و عملکردهای خود را در این حوزه برای اطلاع مردم و ایجاد تاثیر مثبت در بازار رسانه ای نمایند.

رزم حسینی همچنین مدیریت مدبرانه در حوزه بازار را مورد تاکید قرار داد و گفت: این مدیریت با مداخله متفاوت است، مداخله باید در نقطه صفر ورود کالا انجام گردد.

به گزارش خبرنگاران، پیش از این نیز اعلام شد که در کشور سالانه 60 میلیون تن کالا مصرف می گردد که در امسال این میزان به طور کامل تامین شده است.

35 میلیون تن از این میزان کالا از فراوریات داخلی و 25 میلیون تن نیز به وسیله واردات تامین می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1704

به "خبرنگاران عرضه و فراوانی کالا برای حفظ تعادل قیمت بازار در اولویت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عرضه و فراوانی کالا برای حفظ تعادل قیمت بازار در اولویت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید