دستور فوری وزیر نفت برای پیگیری خودکشی یکی از کارکنان

به گزارش تور چین ارزان، بیژن زنگنه وزیر نفت برای پیگیری حادثه خودکشی یکی از کارکنان شاغل در شرکت پیمانکاری دستور فوری صادر کرد.

دستور فوری وزیر نفت برای پیگیری خودکشی یکی از کارکنان
  • فیلم | توضیحاتی درباره خودکشی کارگر پیمانکاری شرکت نفت

به گزارش تور چین ارزان، عمران محمدی روشن کارگر بومی شهرستان هویزه ساعت یک بامداد روز چهارشنبه 21خرداد از آنچه که اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه گفته شده خود را در محل کارحلق آویز کرد و به زندگی خود سرانجام داد.

خودکشی این کارگر در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بازتاب داشته است و برخی کاربران شبکه های اجتماعی به سرعت در حال بازنشر این حادثه هستند.

شرکت های پیمانکاری نفتی زیادی در بلوک ها و میدان های نفتی مستقل و مشترک غرب خوزستان در محدوده شهرستان های خرمشهر، دشت آزادگان و هویزه در حال فعالیت هستند.

گفته می شود به تازگی یکی از ماموران حراست شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری نیز خودکشی ناموفقی داشته که این موضوع و صحت و سقم آن در حال بررسی است.

پلیس آگاهی خوزستان در خصوص دلیل خودکشی این مامور حراست شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری گزارشی ارایه نکرده است.

ارسلان غمگین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان به ایرنا گفت: دلیل خودکشی کارگر یک شرکت پیمانکاری نفت در محدوده شهرستان هویزه، براساس تحقیقات به عمل آمده برخلاف آنچه دریافت نکردن حقوق معوقه گفته شده نبوده است.

وی افزود: محمدی روشن در شرکت حفاظتی و مراقبتی نظم آفرینان ایمان در میدان نفتی یادآوران (غرب خوزستان) مشغول کار بوده و بررسی و تحقیقات اداره بازرسی و روابط کار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان نشان می دهد که این شرکت تنها حقوق اردیبهشت 99 را پرداخت نکرده که آن هم قرار بوده در هفته آینده پرداخت شود.

وی گفت:این کارگر از اول فروردین 99 تا 11 اردیبهشت سر کار خود حاضر نبوده و طلب حقوق نامبرده حدود 20 روز بوده که این مساله نشان می دهد دریافت نکردن حقوق معوقه نمی تواند دلیل اصلی و تامه خودکشی وی باشد بنابراین در حوزه کاری این اداره کل، شرکتی که کارگر متوفی در آن مشغول کار بوده مرتکب تخلفی در حوزه پرداخت حقوق کارگران نشده است.

غمگین اضافه کرد: محمدی روشن در مدت چهار سال فعالیت خود در شرکت پیمانکاری، همه حقوق و مزایای خود را دریافت کرده و مطالبه ای از شرکت نداشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان افزود: گزارش کامل تحقیقات و بررسی میدانی اداره بازرسی و روابط کار در مدت 2 روز اجرا شده و به وزارت خانه متبوع نیز ارسال شده است.

غمگین ادامه داد: پلیس آگاهی و دستگاه قضایی نیز در حال بررسی دلیل خودکشی محمدی روشن هستند ولی از دیدگاه ما دریافت نکردن حقوق معوقه نمی تواند دلیل محکمی برای خودکشی باشد.

وی گفت: احتمال دارد اختلافات خانوادگی و مسایل روحی در خودکشی این کارگر موثر باشد که این موضوع باید مورد بررسی دقیق پلیس و دستگاه قضایی قرار گیرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1352

به "دستور فوری وزیر نفت برای پیگیری خودکشی یکی از کارکنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور فوری وزیر نفت برای پیگیری خودکشی یکی از کارکنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید