سرقت اطلاعات بانکی با پیامک قطع یارانه!

به تازگی پیامکی با خبر جعلی قطع یارانه به بعضی کاربران ارسال شده تا اطلاعات بانکی آنها را به سرقت ببرد.

سرقت اطلاعات بانکی با پیامک قطع یارانه!

به گزارش خبرنگاران، همان طور که بارها اطلاع رسانی هایی درباره کلاهبرداری به وسیله درخواست برای دریافت اطلاعات کارت بانکی کاربران شده است، باید توجه داشته باشید هنگام ورود به هر وب سایت و درگاهی به غیر از درگاه های بانکی، این اطلاعات را وارد نکنید. یکی از آخرین این کلاهبرداری ها پیامکی است که با مضمون قطع رایانه به بعضی از کاربران ارسال شده و با راهنمایی آنها به یک وب سایت جعلی، اطلاعات بانکی شان را درخواست نموده است.

در این راستا، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در توئیتر خود نوشته است: اخیراً پیامکی از سوی کلاهبرداران به 78 هزار نفر ارسال شده که با خبر جعلی قطع شدن یارانه، اطلاعات آن ها را به سرقت ببرند. وزارت ICT و پلیس فتا سریعاً متوجه شدند و با بستن سرشماره و سایت کلاهبردار، اطلاع رسانی های لازم پیامکی را انجام دادند. جزای قانونی در انتظار متخلفان است.

وی همچنین با انتشار تصویری با این متن که: پیامک ارسالی با عنوان قطع رایانه شما جعلی و به قصد سرقت اطلاعات کارت بانکی شما بوده است، در صورت ورود به سایت سریعاً نسبت به تغییر رمزهای کارت (به ویژه رمز دوم) خود اقدام کنید.، خاطرنشان نموده است: آماده همکاری های لازم در ادامه روند با پلیس فتا هستیم. بهتر است هرچه سریع تر، فرآیندهای مرتبط در دولت همراه قرار بگیرد تا شاهد اینگونه کلاهبرداری ها نباشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 21 خرداد 1398 شناسه مطلب: 305

به "سرقت اطلاعات بانکی با پیامک قطع یارانه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت اطلاعات بانکی با پیامک قطع یارانه!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید