سلیمانی: اگر تماشاگران پرسپولیس نبودند کامیابی نیا اخراج می شد، چشمی غیرحرفه ای عمل کرد

به گزارش تور چین ارزان، کارشناس داوری فوتبال کشورمان می گوید که بازیکنان ایرانی در رفتار و برخوردشان با داوران غیرحرفه ای عمل می نمایند و باید در رفتارشان تجدیدنظر نمایند تا در نتیجه تیمی تأثیر منفی نداشته باشند.

سلیمانی: اگر تماشاگران پرسپولیس نبودند کامیابی نیا اخراج می شد، چشمی غیرحرفه ای عمل کرد

به گزارش تور چین ارزان، حیدر سلیمانی، کارشناس داوری فوتبال کشورمان در خصوص قضاوت روشن ایرماتوف در دیدار پرسپولیس و الدحیل گفت: داور ازبکستانی در دیدار پرسپولیس با الدحیل در برخی از صحنه ها تحت تأثیر جو استادیوم آزادی نهاده شد تا پرسپولیس از این حیث منفعت ببرد. اگر پرسپولیس از لحاظ نتیجه عقب نبود کامیابی نیا بعد از دریافت کارت زرد اول در دقیقه 12 می توانست، در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم گزینه اخراج باشد. این بازیکن پرسپولیس بدون هیچ دلیلی دقیقه 12 یک اخطار کاملاً غیرحرفه ای دریافت کرد تا عملکرد خودش و داور را کمی تنزل دهد. زمانی که بازیکنی اخطار می گیرد رفتار داور در حمایت از او کمی تغییر می نماید تا زود از زمین بازی اخراج نگردد و به همین دلیل ایرماتوف در نیمه دوم در دو صحنه می توانست به کامیابی نیا کارت زرد دوم را نشان دهد و اخراجش کند، اما تحت تأثیر جو تماشاگران به تذکر مدیریتی بسنده کرد.

وی با اشاره به اخراج برانکو ایوانکوویچ از کنار زمین در دقایق سرانجامی، گفت: سرمربی پرسپولیس هم در دقایق سرانجامی رفتار کاملاً غیرحرفه ای از خود نشان داد و بی مورد به داور بازی شدیداً اعتراض کرد و اخراج شد. این گونه رفتار باعث تحریک تماشاگران و بازیکنان می گردد که کاملاً غیرمسئولانه است.

سلیمانی در ادامه به اتفاقات دیدار السد - استقلال اشاره نمود و اضافه نمود: رفتار مشابه با کامیابی نیا را در تیم استقلال روزبه چشمی انجام داد و اعتراض بی مورد و غیرحرفه ای او به یاری داور مسابقه باعث شد تا دقیقه 22 کارت زرد را مقابل چشمانش ببیند و در دقیقه 50 هم با دریافت کارت زرد دوم اخراج گردد که تأثیر مستقیم در نحوه عملکرد تیمی داشته باشد.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان یادآور شد: بازیکنان و مربیان فوتبال هنگام ورود به تورنمنت و لیگ های فوتبالی به ویژه مسابقات بین المللی حتماً باید در کلاس آموزشی مربوط به قوانین بازی به ویژه نحوه تعامل و برخورد با داوران شرکت نمایند تا عملکرد مطلوب تری داشته باشند. تماشاگران پرسپولیس رفتار بسیار مسئولانه و حرفه ای از خود نشان دادند و از همان دقیقه ابتدای بازی تا سرانجام توانستند با عملکرد خوب شان روی تصمیمات داور اثرگذار باشند و حتی در دقایق تلف گردیده بازی در نیمه دوم با اعتراض منطقی شان به داور عملکرد خیلی عالی داشتند که می تواند جزو صحنه های مثبت بازی قلمداد گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 دی 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 186

به "سلیمانی: اگر تماشاگران پرسپولیس نبودند کامیابی نیا اخراج می شد، چشمی غیرحرفه ای عمل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلیمانی: اگر تماشاگران پرسپولیس نبودند کامیابی نیا اخراج می شد، چشمی غیرحرفه ای عمل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید