سهام شرکت داروسازی چینی با ممنوعیت واردات به آمریکا سقوط کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، پس از این که اداره غذا و دارو آمریکا واردات مواد دارویی از شرکت شجیانگ هوآهای چین را ممنوع نمود، سهام این شرکت سقوط کرد.

سهام شرکت داروسازی چینی با ممنوعیت واردات به آمریکا سقوط کرد

پس از این که این شرکت دارویی گفت ممنوعیت واردات محصولات آن به آمریکا، در کنار قوانین جدید اروپا، به صادرات این کشور لطمه زده است، سهام آن که در بورس شانگ های لیست گردیده است، به میزان حداکثر مجاز، یعنی 10 درصد، سقوط کرد، که این بدترین عملکرد آن در 3 ماه گذشته بود.

در ماه جولای پس از کشف یک ناخالصی مرتبط با سرطان در داروی ضد فشار خون بالای این شرکت به نام والزارتان، این دارو از بازار مصرف آمریکا فراخوانی شد.

این مورد باعث به وجود آمدن توجه زیادی به ریسک های نهفته در بازار گسترده داروهای عمومی و مواد دارویی فعال چینی شد و نشان داد هنوز نقاط کوری وجود دارد که از چشم ناظران و قانون گذاران چینی، اروپایی و آمریکایی، دور مانده است.

مقامات اروپایی ماه گذشته گفتند که شرکت هوآهای روش فراوریی دارد که با استانداردها منطبق نیست و کارخانه این شرکت در لین های چین، دیگر مجوز فراوری والزارتان ندارد.

هوآهای که طبق اعلام خود شرکت بیش از 50 دارو و ترکیب دارویی و محصول میانی فراوری می نماید، 61 درصد از درآمد کل سال گذشته خود را در خارج چین به دست آورد.

هوآهای روز یکشنبه در بیانیه ای گفت با ریسک پیگرد قانونی توسط مشتریان و اقدامات بیشتری از سوی مقامات اروپایی روبروست. در این بیانیه آمده است که این شرکت و واحدهای آن توسط مشتریان آمریکایی تحت تعقیب قرار گرفته اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مهر 1397 بروزرسانی: 25 مهر 1397 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 152

به "سهام شرکت داروسازی چینی با ممنوعیت واردات به آمریکا سقوط کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهام شرکت داروسازی چینی با ممنوعیت واردات به آمریکا سقوط کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید