مخالفان برگزیت در لندن تظاهرات کردند

به گزارش تور چین ارزان، صدها هزار نفر از مخالفان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هم زمان با برگزاری نشست فوق العاده برگزیت در مجلس در خیابان های لندن دست به تظاهرات زدند.

مخالفان برگزیت در لندن تظاهرات کردند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

به گزارش ایرنا، شرکت نمایندگان در این حرکت اعتراضی با حمل پرچم اتحادیه اروپا و سر دادن شعارهایی علیه دولت بوریس جانسون، خواستار برگزاری مجدد همه پرسی برگزیت هستند. معترضان پس از تجمع در منطقه هاید پارک واقع در مرکز لندن، در حال راهپیمایی به سمت مجلس هستند.

مخالفان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که برای چندمین بار در سه ال گذشته تظاهرات می نمایند، شعارنوشته و پارچه نوشته هایی را حمل می نمایند که روی بعضی از آنها نوشته است: واقعیت ها نزد ما است دوباره رای می دهیم، برای برگزاری همه پرسی مجدد متحد هستیم و جای جانسون در جهنم است.

بر اساس برنامه اعلام شده نمایندگان که از ساعت 9 و 30 دقیقه صبح در مجلس تشکیل جلسه داده اند، قرار است تا ساعاتی دیگر درباره توافق جدید بوریس جانسون رای گیری نمایند.

انگلیس و اتحادیه اروپا پنجشنبه گذشته درباره نحوه اجرای برگزیت توافق کردند و عصر همان روز از سوی 27 کشور عضو شورای اروپا به تائید رسید.

بیشتر مفاد توافق جدید همان چیزی است که در زمان نخست وزیری ترزا می در آذرماه سال گذشته به دست آمده بود و تغییر اصلی بر سر پیشنهادهای مربوط به ایرلند شمالی است. در توافق جدید طرح پشتیبان ایرلند شمالی موسوم به بک استاپ حذف شده و به جای آن ترتیبات جدیدی برای تبادل کالا بین دو در نظر گرفته شده است.

جانسون صبح امروز در سخنانی از نمایندگان خواست تا از توافق جدید حمایت نمایند، چرا که به گفته او نتیجه بهتری ممکن نیست.

با این حال رهبران احزاب سیاسی مخالف، توافق جدید را بدتر از توافق ترزا می می دانند. این توافق حتی حزب برگزیت اصلی ترین حامی جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا را هم نتوانست راضی کند. نایجل فاراژ رهبر این حزب می گوید: این برگزیت نیست. قرار نبود پس از 3 سال به اینجا برسیم. با این توافق سال ها طول می کشد که به تجارت آزاد دست پیدا کنیم چون همچنان از سوی قوانین اتحادیه اروپا محاصره شده و اختیارات از ما سلب شده است.

نمایندگان مجلس همچنین قرار است به لایحه ای رای دهند که اگر تصویب گردد جانسون مجبور خواهد شد تا رای گیری امروز درباره توافق جدید را به تاخیر انداخته و مهلت برگزیت را برخلاف میل باطنی تمدید کند.

بر اساس این لایحه دولت بایستی پیش از انجام رای گیری درباره توافق جدید ، لایحه ای را درباره چگونگی اجرای این توافق به رای بگذارد. به این ترتیب نمایندگانی که به دنبال برگزاری همه پرسی مجدد برگزیت هستند قادر خواهند بود تا اجرای توافق برگزیت را به برگزاری دوباره همه پرسی درباره جدایی از اتحادیه اروپا موکول نمایند.

حدس ها حاکی است که بیشتر نمایندگان مجلس با لایحه پیشنهادی تمدید مهلت برگزیت موافق و با توافق جدید جانسون مخالف هستند. اگر پیش بینی ها درست باشد، کلاف برگزیت باز هم پیچیده تر خواهد شد. انگلیس تنها 12 روز تا سرانجام مهلت عضویت در اتحادیه اروپا فرصت دارد و اگر توافق برگزیت به تائید مجلس نرسد، احتمال برگزاری انتخابات سراسری تقویت خواهد شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 627

به "مخالفان برگزیت در لندن تظاهرات کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفان برگزیت در لندن تظاهرات کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید