مذاکره واشنگتن و ریاض درباره بودجه حضور نیروهای آمریکایی در عربستان سعودی

به گزارش تور چین ارزان، ایالات متحده و عربستان سعودی در حال مذاکره درخصوص تامین بودجه حضور نیروهای آمریکایی در عربستان سعودی هستند.

مذاکره واشنگتن و ریاض درباره بودجه حضور نیروهای آمریکایی در عربستان سعودی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست روز گذشته به نقل از منابعی در دولت آمریکا فاش کرد که ایالات متحده و عربستان سعودی مذاکراتی را درباره تامین هزینه حضور نیروهای آمریکایی در این کشور پادشاهی صورت می دهند.

منابع مذکور با اعلام این که واشنگتن و ریاض در مورد تقسیم بار مالی در رابطه با افزایش شمار نظامیان آمریکایی در عربستان سعودی مذاکره می کنند، ادعا کردند که ماموریت این نیروها محافظت از این کشور پادشاهی در برابر حملات احتمالی ایران به زیرساخت های مهم نفتی این کشور است.

انتظار می رود که عربستان سعودی بودجه ای را برای نوسازی پایگاه هوایی آمریکایی اختصاص دهد و هزینه های خدمات لجستیکی آمریکا به این کشور را تأمین کند.

واشنگتن پست گفت، مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا طی سفر هفته جاری خود به عربستان سعودی، با مقام های این کشور درباره اقدام پنتاگون به استقرار رادارها، سامانه های دفاع هوایی و مهمات نظامی جدید در عربستان گفت وگو کرد.

هفته گذشته، میخائیل بوگدانف کننده ویژه رئیس جمهوری روسیه در کشورهای خاورمیانه و آفریقا متذکر شد که برنامه های آمریکا برای افزایش حضور نظامی در عربستان سعودی در آینده نزدیک فقط تنش در خلیج فارس را افزایش می دهد.

آمریکا اخیرا اعلام کرده بود که تجهیزات نظامی جدیدی در هفته های آینده در عربستان سعودی مستقر می شوند، در حالی که تعداد سربازان آمریکایی در این کشور سه هزار نفر خواهد بود.

مقام های آمریکایی ادعا می کنند استقرار نیروها و تجهیزات نظامی آمریکا در عربستان سعودی در راستای مقابله با ایران است که به گفته واشنگتن همچنان تهدید کننده امنیت منطقه و نیز مسئول انجام حملات به تاسیسات نفتی آرامکو در اواسط سپتامبر گذشته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 24 دی 1398 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 851

به "مذاکره واشنگتن و ریاض درباره بودجه حضور نیروهای آمریکایی در عربستان سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکره واشنگتن و ریاض درباره بودجه حضور نیروهای آمریکایی در عربستان سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید