مشاغل عملیاتی آتش نشانی جزو مشاغل سخت و زیان آور شد

به گزارش تور چین ارزان، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام نمود: در یکصد و چهل و نهمین جلسه شورای عالی حفاظت فنی با تصمیم اعضای شورای حفاظت فنی، شغل آتش نشانی به گروه ب مشاغل سخت و زیان آور موضوع آیین نامه اجرایی کارهای سخت و زیان آور پیوست.

مشاغل عملیاتی آتش نشانی جزو مشاغل سخت و زیان آور شد

به گزارش تور چین ارزان، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه گفت: شورای حفاظت فنی امروز مقرر کرد که مشاغل عملیاتی آتش نشانی به 13 گروه شغلی گروه ب مشاغل سخت و زیان آور اضافه گردد.

وی در این باره توضیح داد: بر این اساس مشاغل عملیاتی آتش نشانی ماهیتاً سخت و زیان آور محسوب می شوند و با تمهیدات کارفرما امکان خروج آنها از شمول قانون مشاغل سخت و زیان آور وجود ندارد.

شریعتمداری تاکید نمود: یکی دیگر از تصمیمات امروز شورای عالی حفاظت فنی این بود که برای نظارت بر کارگاه هایی که مشمول بند الف قانون مشاغل سخت و زیان آور می شوند، یک کارگروه فنی دائمی تشکیل گردد تا استانداردسازی کارگاه ها را به طور مستمر رصد نمایند.

وی ادامه داد: همچنین الحاق مشاغل عملیاتی آتش نشانی به گروه ب مشمولان عناوین شغلی مصوب شورای عالی حفاظت فنی که شاغلین آنها تابعیت قانون کار و تامین اجتماعی را دارند مورد تایید شورا نهاده شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: مصادیق مشاغل عملیاتی ضمیمه و ابلاغ گردد و در خصوص سایر مشاغل احتمالی که در خصوص آنها نظرات مختلفی وجود دارد ، مصادیق مشاغل عملیاتی آتش نشانی پس از اخذ توضیح شغلی از شهرداری مناطق و با تایید کمیته های موضوع ماده 8 آیین نامه در این گروه لحاظ خواهد شد.

گفتنی است: گروه الف مشاغل سخت و زیان آور شامل گروه هایی است که کارفرما می تواند با سالم سازی و تمهیدات فنی نسبت به حذف صفت سخت و زیان آوری شغل کارگر اقدام کند.

دبیرخبر: سولماز خوان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 291

به "مشاغل عملیاتی آتش نشانی جزو مشاغل سخت و زیان آور شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاغل عملیاتی آتش نشانی جزو مشاغل سخت و زیان آور شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید