مقاله: معرفی اجزای اصلی ساختمان

به گزارش تور چین ارزان، در ساختمان هایی با ارتفاع بیش از 12 متر و یا ساختمان هایی بیش از چهار طبقه، از درز انقطاع برای جداسازی ساختمان از ساختمان های مجاور و به منظور جلوگیری از خسارت ناشی از ضربه ساختمان های مجاور استفاده می گردد.

مقاله: معرفی اجزای اصلی ساختمان

به تیر افقی که در بالای درب و پنجره قرار گرفته و بار سقف را به ستون ها منتقل می نماید، نعل درگاهی گفته می گردد. چگونگی قرار دریافت نعل درگاهی نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه گردد. نحوه قرار دریافت نعل درگاهی باید به گونه ای باشد که وزن روی آن به طور کامل به ستون و دیوارها منتقل گردد. نعل درگاهی انواع مختلفی دارد که با نام های نعل درگاهی آجری و نعل درگاهی چوبی شناخته می گردد.

یکی از اجزای اصلی در ساخت هر ساختمان، دیوار می باشد. ساخت دیوار به منظور تقسیم فضای داخلی ساختمان، تحمل فشارهای وارده و جلوگیری از انتقال سر و صدا صورت می گیرد. دیوارهای ساختمان با توجه به محل احداث آن ها و نوع مصالحی که در ساخت آن ها به کار می رود تقسیم بندی می شوند. دیوار بر اساس مصالح به کار رفته در ساخت آن ها به انواع دیوارهای آجری، بلوکی، سنگی، بتنی و غیره تقسیم بندی می شوند. هم چنین بر حسب وظیفه ای که در ساختمان دارند، در دو دسته دیوار باربر و غیرباربر قرار می گیرند.

منبع مقاله: معرفی اجزای اصلی ساختمان

انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2135

به "مقاله: معرفی اجزای اصلی ساختمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: معرفی اجزای اصلی ساختمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید