نخست وزیر انگلیس به بازداشت آسانژ در لندن واکنش نشان داد

به گزارش تور چین ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، ترزا می، نخست وزیر انگلیس در واکنش به بازداشت جولیان آسانژ گفت: بازداشت آسانژ نشان داد در انگلیس کسی فراتر از قانون نیست.

نخست وزیر انگلیس به بازداشت آسانژ در لندن واکنش نشان داد

علاوه بر نخست وزیر، جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس نیز به بازداشت آسانژ واکنش نشان داده و گفته است: آسانژ یک قهرمان نیست و لنین مورنو رئیس جمهور اکوادور برای حل این اوضاع تصمیم بسیار بزرگی گرفته است.

روز گذشته، پلیس انگلیس گفت: جولیان آسانژ، بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس بازداشت شد.

پلیس انگلیس در این باره ادعا کرد: پس از خروج جولیان آسانژ از سفارت اکوادور در لندن، وی بازداشت شده است.

سایت افشاگر ویکی لیکس نیز در این خصوص نوشت: اکوادور به صورت غیرقانونی و بر خلاف قوانین بین المللی به لغو پناهندگی سیاسی وی مبادرت کرد و این امر باعث بازداشت وی شده است.

بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس دوشنبه 7 آبان سال 97 گفته بود: اکوادور به دنبال سرانجام دادن به پناهندگی سیاسی و تحویل من به آمریکا است. اکوادور می خواهد پناهندگی سیاسی من را لغو کرده و زمینه تحویل من به واشنگتن را فراهم سازد.

جولیان آسانژ بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس طی شش سال گذشته در سفارت اکوادور در لندن بصورت پناهنده اقامت داشته و چندی پیش بعضی رسانه ها از احتمال استرداد وی به آمریکا یا انگلیس خبر داده بودند.

سایت افشاگر ویکی لیکس طی چند سال گذشته اسناد و گزارش های مستند متعددی را علیه سیاست ها و اقدامات رهبران آمریکایی منتشر کرده بود و حال گفته می گردد بازداشت آسانژ به درخواست آمریکا اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 341

به "نخست وزیر انگلیس به بازداشت آسانژ در لندن واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر انگلیس به بازداشت آسانژ در لندن واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید