نگرانی وزیر کشور از فضای سرد انتخابات

به گزارش تور چین ارزان، وزیر کشور از فضای سرد و ساکت انتخابات ریاست جمهوری در محافل سیاسی انتقاد کرد.

نگرانی وزیر کشور از فضای سرد انتخابات

عبدالرضا رحمانی فضلی روز دوشنبه پس از نشست با استانداران سراسر کشور گفت: هنوز فضای سیاسی و اجتماعی جامعه و افکار عمومی نسبت به انتخابات حساسیت و بازتاب و انعکاس خاصی را نشان نداده است. وقتی این دوره از انتخابات را با 4 سال گذشته مقایسه می کنیم برای ما کمی نگران کننده است.

وزیر کشور با بیان اینکه در دور قبلی انتخابات افرادی که اعلام آمادگی کرده بودند دو برابر آمار و ارقامی است که الان داریم، اظهار داشت: این فضای سرد و ساکت در حوزه اجتماعی و سیاسی اقتضا می کند که فعالیت و کار بیشتری از منظر گروه های سیاسی و احزاب انجام شود تا بتوانیم مقدمات آن را فراهم کنیم و به استقبال یک انتخابات باشکوه برویم.

رحمانی فضلی تاکید کرد: برای داشتن یک دولت با اقتدار، کارآمدتر و با پشتوانه حمایت بیشتر از مردم لازم است انتخاباتی باشکوه داشته باشیم.

سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران در تاریخ 28 خرداد 1400 همزمان با انتخابات ششمین دورهٔ شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار خواهد شد.

در این انتخابات، هشتمین رئیس جمهور ایران با آرا انتخاب خواهد شد. طبق قانون اساسی ایران، حسن روحانی با توجه به دو دورهٔ ریاست جمهوری پیاپی، در این انتخابات حق نامزد شدن ندارد.

با توجه به شرایط سیاسی،اجتماعی و اقتصادی کشور برخی ناظرانپیش بینی می کنند مشارکت در این انتخابات مانند انتخابات مجلس یازدهم کاهش یابد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1745

به "نگرانی وزیر کشور از فضای سرد انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی وزیر کشور از فضای سرد انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید