ورود نظامیان سعودی به فرودگاه عدن

به گزارش تور چین ارزان، ده ها نظامی سعودی نیمه شب سه شنبه با یک فروند هواپیمای باربری نظامی وارد فرودگاه بین المللی عدن پایتخت موقت دولت مستعفی یمن در جنوب این کشور شدند.

ورود نظامیان سعودی به فرودگاه عدن

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، یک منبع وابسته به دولت محلی در استان عدن گفت: قرار است نیروهای سعودی بیشتری با ورود به عدن به جای نیروهای اماراتی مستقر شوند که اخیراً این منطقه را ترک نموده اند.

وی گفت که نیروهای سعودی پادگان ائتلاف عربی در شهرستان البریقه واقع در غرب عدن و پایگاه هوایی العهد در استان لحج واقع در 60 کیلومتری شمال عدن را به عنوان پایگاه محل استقرار خود برگزیده اند.

نیروهای سعودی به همراه تعدادی تانک و ادوات نظامی و نیز شماری از نیروهای سودانی چهارشنبه گذشته با ورود به بندر الزیت شهرستان البریقه در غرب عدن، در فرودگاه بین المللی شهرستان خور مکسر در شرق عدن و پادگان ائتلاف بین المللی شهرستان البریقه مستقر شدند.

دوشنبه هفته گذشته نیروهای سعودی و سودانی فرودگاه بین المللی عدن را از نیروهای اماراتی تحویل گرفتند.

عربستان از فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با یاری آمریکا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده ای را علیه یمن، فقیرترین کشور عربی شروع کرد.

بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شده اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در دنیا تبدیل شده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 755

به "ورود نظامیان سعودی به فرودگاه عدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود نظامیان سعودی به فرودگاه عدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید