وزیر نفت: تصمیمی برای بنزین نوروزی گرفته نشده است

به گزارش تور چین ارزان، وزیر نفت گفت: برنامه ریزی هایی که همکاران در شرکت پالایش و پخش برای مصارف به خصوص در ایام سرانجام سال و نوروز انجام داده اند پیش بینی می گردد که مسئله ای برای تامین سوخت وجود نداشته باشد و برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین و گازوئیل مطرح نیست.

وزیر نفت: تصمیمی برای بنزین نوروزی گرفته نشده است

وزیر نفت گفت: هیچ گونه افزایش قیمت بنزین و گازوئیل در بودجه سال 1402 و در لایحه دولت مطرح نشده و برنامه ای برای افزایش قیمت وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، جواد اوجی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد برنامه دولت برای تغییر قیمت بنزین و گازوئیل اظهار کرد: با برنامه ریزی هایی که همکاران در شرکت پالایش و پخش برای مصارف به خصوص در ایام انتها سال و نوروز انجام داده اند پیش بینی می گردد که مسئله ای برای تامین سوخت وجود نداشته باشد و برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین و گازوئیل مطرح نیست.

وی ادامه داد: تمام جایگاه ها را مجهز نموده ایم به طوری که 60 هزار نفر در ایام عید در آماده باش خواهند بود، افزایش ظرفیت فراوری بنزین رخ داده و در حوزه انتقال و لجستیک نیز اقدامات به نحو مطلوب رقم می خورد و امیدواریم با برنامه ریزی هایی که انجام می گردد و همکاری مردم هیچ گونه مسئله ای برای تامین بنزین برای هموطنان به خصوص در ایام عید وجود نداشته باشد.

وزیر نفت در پاسخ به سوال دیگری در مورد آخرین شرایط تخصیص بنزین نوروزی اظهار کرد: هنوز در دولت تصمیمی در این رابطه اتخاذ نشده است.

وی با بیان این که اگر تجارتی در حوزه فرآورده های نفتی همانند بنزین، نفت سفید و گازوئیل انجام می گردد تجارت است توضیح داد: الحمدا... احتیاج های داخل را با تدابیری که در پالایشگاه ها و در حوزه مدیریت کشور صورت می گیرد انجام می دهیم.

بهره برداری از فاز 11 تا دو ماه آینده

اوجی در مورد آخرین شرایط فاز 11 پارس جنوبی اظهار کرد: نزدیک 20 سال است که هیچ اقدام عملیاتی و اجرایی روی فاز 11 پارس جنوبی که یکی از مهم ترین فاز های پارس جنوبی است صورت نگرفته است، در ستاد وزارت نفت برنامه خوبی انجام شد و اقدامات عملیاتی صورت گرفت به طوری که ظرف یک یا دو ماه آینده شاهد بهره برداری از آخرین فاز پارس جنوبی خواهیم بود.

وزیر نفت در مورد اتفاقات اخیری که در کشور چین رخ داد، گفت: در رابطه با اتفاقاتی که در چند روز اخیر در راستای بحث با کشور همسو چین رخ داد خوشبختانه پروژه های مختلفی را تعریف کردیم که به موقع به اطلاع مردم می رسانیم.

خبر های خوش وزیر نفت برای مردم

به گفته وی خبر های خوشی را در راستای قرارداد ها و توافق نامه هایی که با کمپانی های بزرگ چین در همه حوزه ها منعقد شده است داریم که به مردم اطلاع رسانی خواهیم کرد و قطعا از این اخبار مردم شاد خواهند شد. باید گفت که این مساله بهره خوبی برای جمهوری اسلامی و کشور چین خواهد داشت.

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 اسفند 1401 بروزرسانی: 20 اسفند 1401 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2505

به "وزیر نفت: تصمیمی برای بنزین نوروزی گرفته نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نفت: تصمیمی برای بنزین نوروزی گرفته نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید