چین: رئیس اینترپل به ظن فساد تحت بازجویی است

به گزارش تور چین ارزان به نقل از اسپوتنیک، رسانه های محلی چین روز شنبه به نقل از منابع مطلع اعلام کردند که مقامات چین منگ هانگوی رئیس پلیس بین الملل (اینترپل) را به ظن فساد بازداشت نموده اند.

چین: رئیس اینترپل به ظن فساد تحت بازجویی است

به گزارش روزنامه فرانسوی لو پریزیون، منگ هانگوی مظنون است که به یک شرکت برای بدست آوردن قراردادی در حوزه امنیت سایبری کمک نموده است و هم اکنون نیز تحت بازجویی قرار گرفته است.

اوایل ماه میلادی، رسانه های فرانسوی زبان گزارش دادند که منگ هانگوی رئیس اینترپل از زمان سفر به چین در اواخر ماه سپتامبر مفقود گردیده است. همسر منگ که در شهر لیون فرانسه- مقر اصلی اینترپل- اقامت دارد، ناپدید شدن وی را به پلیس گزارش داد و اظهار داشت که از تاریخ 25 سپتامبر که منگ از فرانسه به سرزمین مادری خود- چین- سفر نموده، تاکنون بازنگشته است.

رسانه های چینی اندکی بعد اظهار داشتند منگ یک هفته پیش به محض ورود به خاک چین برای انجام بازجویی بازداشت گردیده است.

لازم به ذکر است که اینترپل روز شنبه از کشور چین خواست تا جزئیاتی را درباره مفقود شدن رئیس این نهاد ارائه دهد.

پلیس بین الملل در بیانیه صادره خود در این خصوص اظهار داشت: از دولت چین رسماً درخواست نموده ایم تا درباره مکان منگ هونگوی رئیس این نهاد شفاف سازی نموده و اطلاعاتی را ارائه کند.

در ادامه بیانیه این نهاد بین المللی در این خصوص آمده است: دبیرخانه اینترپل منتظر پاسخ رسمی از سوی مقامات چین درباره نگرانی های موجود پیرامون سلامتی وی است.

منگ هونگوی چهره سیاسی و پلیس نظامی اهل چین است که از نوامبر 2016 تا سال 2020 به عنوان دبیرکل اینترپل منصوب شد و از آن زمان در مقر اینترپل در شهر لیون فرانسه به سر برده است.

منگ هونگوی همچنین پیش از این به عنوان مشاور وزیر امنیت داخلی در دولت چین به مدت 12 سال مشغول به فعالیت بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 مهر 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 150

به "چین: رئیس اینترپل به ظن فساد تحت بازجویی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: رئیس اینترپل به ظن فساد تحت بازجویی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید