کانادا پیوستن به سپر دفاع موشکی آمریکا را آنالیز می نماید

به گزارش تور چین ارزان، خبرنگاران: وزارت دفاع کانادا، روز پنجشنبه، گفت احتمال مشارکت در برنامه سپر دفاع موشکی آمریکا را آنالیز می نماید.

کانادا پیوستن به سپر دفاع موشکی آمریکا را آنالیز می نماید

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل تور چین ارزان به نقل از خبرگزاری فرانسه، جیمز بزن معاون وزیر دفاع کانادا اعلام نمود کشورش احتمال پیوستن به برنامه سپر دفاع موشکی آمریکا را ارزیابی می نماید.

این مقام کانادایی در سخنانی به مناسبت کنفرانس کانادایی- اروپایی درباره سیاست دفاعی توضیح داد تصمیم عدم عضویت (کانادا) در برنامه موشکی آمریکا به یک دهه پیش برمی گردد، اما این مسئله بار دیگر همزمان در کمیته های مجلس سنا ومجلس عوام مطرح شده است.

جیمز بزن اضافه نمود دولت کانادا تاکنون تصمیمی در این باره نگرفته و منتظر نتیجه رایزنی های کمیته های مجلسی است.

دولت محافظه کار کانادا نگران است ف موشک هایی که کشورهای متخاصم ممکن است برای هدف قرار دادن آمریکا موزد استفاده قرار دهند، در نهایت به کانادا هم اصابت نمایند.

کانادا که اکنون عضو این برنامه آمریکایی نیست، از همه تصمیم هایی که برای مقابله با تهدیدهای احتمالی در شبه قاره آمریکای شمالی اتخاذ می گردد، دور خواهد ماند.

این در حالی است که جک هریس یکی از نمایندگان مجلس کانادا از حزب دموکرات نوین، اصلی ترین حزب مخالف دولت اظهار داشته است تاکنون هیچ ضرورتی برای آنالیز این عضویت احتمالی مشاهده نشده است و بایستی دلایل کافی درخصوص وجود تهدیدها در این مرحله که تغییر در موضع را به دنبال آورده است، ارائه گردد.

دولت لیبرال کانادا در سال 2005 پیوستن به برنامه سپر دفاع موشکی آمریکا را رد و تأکید می کرد که کانادایی ها نگران هستند این برنامه به رقابت تسلیحاتی جدید که صلح و امنیت را تهدید می نماید، بینجامد.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 451

به "کانادا پیوستن به سپر دفاع موشکی آمریکا را آنالیز می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا پیوستن به سپر دفاع موشکی آمریکا را آنالیز می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید