58 موسسه غیر مجاز گردشگری پلمپ معرفی می شوند

به گزارش تور چین ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان تهران، رجبعلی خسروآبادی مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران با اظهار اینکه میزان تقاضای سفر با جمعیت مبداء رابطه ای مستقیم دارد اضافه کرد: تمرکز جمعیتی بالا در کلانشهر تهران فرصت مناسبی را برای عده ای سودجو در ارائه خدمات گردشگری در بازار چند میلیونی پایتخت پدید آورده است.

58 موسسه غیر مجاز گردشگری پلمپ معرفی می شوند

از سفر با تور تفریحی کانادا لذت ببرید. سفری فراموش نشدنی به تورنتو و آبشار نیاگارا که حسابی حال شما را دگرگون خواهد کرد.

خسروآبادی با تاکید اینکه اصلی ترین راه مقابله با حضور و گسترش موسسات غیر مجاز ارائه دهنده خدمات گردشگری افزایش آگاهی عمومی در جامعه است از عموم شهروندان خواست از شتابزدگی در خرید بسته های سفر قبل از حصول اطمینان از دارابودن مجوز فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی خودداری نمایند.

خسروآبادی ملاک آنالیز شکایات مسافرین از نحوه و میزان خدمات ارائه شده توسط دفاتر خدمات گردشگری و سفر دارای مجوز را مفاد و تعهدات اعلام شده در قرارداد فی مابین مسافر و آژانس خاطرنشان کرد و اضافه نمود: تقاضای ما از همشهریان این است که قبل از انعقاد قرارداد هیچگونه وجهی پرداخت ننمایند.

وی تعهدات شفاهی بین دفتر و مسافر را غیر قابل رسیدگی عنوان نمود و اضافه نمود: متاسفانه تعداد معدودی از دفاتر خدمات مسافرتی از ترفندهای غیراخلاقی در جذب مسافران با ارائه وعده های کذب و واهی به صورت شفاهی استفاده می نمایند.

وی ادامه داد از آنجا که در دو ماه گذشته پنج مورد از شکایات واصله بدون داشتن قرارداد از سوی مسافران جهت رسیدگی در معاونت گردشگری استان در دستور کار نهاده شد تاکید نمود پس از مطالعه دقیق مفاد قرار داد و آگاهی از شرایط سفر آن را امضا نموده و نسبت به اخذ یک نسخه از قرارداد تنظیمی که دارای امضا و مهر دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری باشد اقدام کند.

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران در ادامه توصیه های عمومی خود از متقاضیان سفر خواست در قبال پرداخت هرگونه وجه جهت خرید خدمات سفر و ارئه مدارک از جمله گذرنامه و ضمانت نامه به دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری، رسید دریافت کند.

وی همچنین از همشهریان خواست با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی از ارائه نمایندگان خدمات سفر و گردشگری در فضای مجازی فاقد مجوز هستند، دقت نمایند خرید خدمات خود را از سایت های دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز انجام دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 12 اسفند 1398 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 985

به "58 موسسه غیر مجاز گردشگری پلمپ معرفی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "58 موسسه غیر مجاز گردشگری پلمپ معرفی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید