ابداع ماهیچه مصنوعی که با ورزش قدرتمندتر می گردد

به گزارش تور چین ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از فیوچریسم، محققان ژل جدیدی ابداع نموده اند که مانند ماهیچه های معمولی همزمان با ورزش کردن قدرتمندتر می گردد.

ابداع ماهیچه مصنوعی که با ورزش قدرتمندتر می گردد

طبق گزارش نشریه نیوساینتیست، این ماده جدید به فراوری نسل جدیدی از نرم ربات ها یاری می نماید که برای اهداف خاصی ساخته می شوند و برهمان اساس با گذر زمان قدرتمندتر می شوند. فراوری ماشین هایی که مانند حیوانات می توانند خود را سازگار و رشد دهند گامی مهم در حوزه نرم رباتیک به حساب می آید.

ماهیچه های طبیعی هنگام تمرین ورزشی به دلیل ساختار بدن رشد می نمایند و عظیم تر می شوند یا آسیب می بینند. ماهیچه مصنوعی مذکور نیز به وسیله مکانیسمی مشابه 66 بار قدرتمندتر می شوند.

ژل تازه توسعه یافته در مواد نانویی قرار می گیرد که به یکدیگر مرتبط هستند. این مواد تحت فشار مکانیکی قدرتمندتر می گردد و به این ترتیب با گذر زمان ژل قدرتمندتر و سخت تر می گردد.

ژائو وانگ یکی از محققان ارشد این پژوهش می گوید: هنگامیکه ورزش می کنیم، ماهیچه هایمان قدرتمندتر می شوند. می خواهیم از این فرایند تقلید کنیم تا هنگامیکه ماهیچه مصنوعی ورزش می نماید سختی آن بیشتر گردد.

در حال حاضر این فرایند فقط یک راه است. به عبارت دیگر ژل در واکنش به فشار فیزیکی سخت تر و خشک تر می گردد اما پس از آن شل نمی گردد.

به همین دلیل وانگ و محققان دیگر مشغول ادامه تحقیق هستند تا پس از مدتی از سختی ماهیچه های نرم ربات بکاهند. چنین ربات هایی ابزارهایی کارآمد هستند که می توانند به تدریج خود را با محیط سازگار نمایند و برای انجام کارهای مختلف آماده شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1827

به "ابداع ماهیچه مصنوعی که با ورزش قدرتمندتر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابداع ماهیچه مصنوعی که با ورزش قدرتمندتر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید