استقامت راز سنگ عجیب یافت شده در مریخ را بررسی می کند

به گزارش تور چین ارزان، لیزر مریخ نورد استقامت به دنبال کشف راز سنگ عجیبی است که در طی حفاری ها در مریخ یافت شده است.

استقامت راز سنگ عجیب یافت شده در مریخ را بررسی می کند

مریخ نورد استقامت ناسا در انتظار بالگرد نبوغ است تا به آن بپیوندد و اولین پرواز بر روی سیاره ای دیگر را انجام دهد، در همین حال دستگاه های آن سنگی سبزرنگ را بر روی سطح این سیاره سرخ مورد هدف قرار داده اند که به گفته پست توییتری این مریخ نورد فرضیه های زیادی را ایجاد می کند البته فرضیه بیگانگان جزو آن ها نیست.

در توییتی در روز چهارشنبه (31 مارس-11 فروردین) این مریخ نورد نوشت: آیا این سنگ بخشی از سنگ بستر محلی است که با گذر زمان تغییر شکل داده؟ آیا بخشی از مریخ است که مدت ها قبل طی یک برخورد به آن آمده؟ آیا این یک شهاب سنگ است؟ یا چیز دیگری است؟

در این توییت نوشته شده است که ابعاد این سنگ حدود 15 سانتی متر است و اگر با دقت به آن نگاه کنید آثار لیزر مریخ نورد را بر روی آن می توان دید که برای مطالعه بیشتر استفاده شده است.

این لیزر بخشی از تجهیزات super cam استقامت است. دانشمندان امیدوارند این لیزر اطلاعات بیشتری در مورد ترکیبات سنگ های عجیب مریخ به ما بدهد و مشخص کند این سنگ ها در محل قرارگیری شان تشکیل شده اند و یا طی فرآیندهایی به این مکان ها منتقل شده اند. اگر این سنگ ها در مکانی که قرار دارند تشکیل نشده باشند ممکن است توسط آبی که در دهانه جزرو وجود داشته به این مکان آمده باشند و یا نتیجه برخورد شهاب سنگ باشند. مانند شهاب سنگی که در سال 2014 توسط مریخ نورد کنجکاوی کشف شد.

استقامت دارای هفت تجهیزات علمی است و دستگاه SuperCam در بخش بالایی مریخ نورد واقع شده است و می تواند با استفاده از لیزر سنگ هایی تا فاصله هفت متر را مورد هدف قرار دهد. هر اشعه لیزری، ابری از سنگ بخار شده ایجاد می کند که ترکیبات آن به وسیله دوربین های SuperCam و طیف سنج ها مورد بررسی قرار می گیرد.

اولین فعالیت SuperCam در مریخ در تاریخ 2 مارس(13 فروردین) رخ داد و نام هدف آن ماز(Máaz) بود(نام سرخ پوستی مریخ). گروه استقامت به طور غیر رسمی محل قرارگیری این هدف در دهانه جزرو را کنیون د شی(Canyon de Chelly) که یک یادبود ملی در ایالت آریزونا در ایالات متحده آمریکا است نامیدند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1860

به "استقامت راز سنگ عجیب یافت شده در مریخ را بررسی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقامت راز سنگ عجیب یافت شده در مریخ را بررسی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید