اسنودن خواهان سرانجام دادن جنگ آمریکا با خبر رسانان شد

به گزارش تور چین ارزان، ادوارد اسنودن، پیمان کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در یک مصاحبه با ام اس ان بی سی افشا کرد که کاخ سفید، بعد از آنکه ترامپ از عفو احتمالی او و وعده آنالیز دقیق پرونده اش خبر داده بود، با او یا نمایندگانش تماس نگرفته است.

اسنودن خواهان سرانجام دادن جنگ آمریکا با خبر رسانان شد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وی تأکید کرد که هیچ وقت به دنبال عفو از طرف آمریکا نبوده است.

اسنودن در مصاحبه غیرحضوری از مسکو به شبکه ام اس ان بی سی اظهار کرد: من هم به اندازه بقیه از این موضوع شگفت زده شدم. از هیچ طریق، هیچ اتفاقی نیفتاده است. هیچ تماسی از کاخ سفید مربوط به عفو یا چیزی شبیه به آن نداشته ام.

او اضافه کرد که با این حال، برای دیگر کسانی که محکوم به اقدام جاسوسی شده اند، تقاضای عفو می نماید و این طور دلالت کرد که همه می دانند محکوم شدن به اقدام جاسوسی، بیانگر این است که یک محاکمه عادلانه، نامحتمل است.

وی ادامه داد: و امروز کسانی در آمریکا هستند که به خاطر انجام کار درست، در زندان به سر می برند. به همین خاطر است که باید شاهد این باشیم که دونالد ترامپ یا هر رئیس جمهور دیگری، به جنگ علیه خبر رسانان خاتمه می دهند. او باید ریالیتی وینر را به خاطر سعی در افشای دخالت در انتخابات، دنیل هیل را به خاطر آشکار کردن آزارها در برنامه هواپیماهای بدون سرنشین، تری آلبری را به خاطر سعی در افشای نژادپرستی سیستماتیک در اف بی آی و سایر کسانی را که لیاقت عفو دارند، عفو کند.

اسنودن درباره اظهارات اخیر ترامپ مبنی بر اینکه یک عفو را در نظر خواهد گرفت، صحبت می کرد.

ترامپ در پاسخ به سؤالی درباره اسنودن در یک کنفرانس خبری در ماه اوت گفته بود: مردم بسیار زیادی هستند که معتقدند باید با او (اسنودن) به گونه متفاوتی رفتار گردد و سایر مردم فکر می نمایند او کارهای بسیار بدی انجام داده است. این موضوع را به دقت آنالیز خواهم کرد.

ادوارد اسنودن دست به افشاگری مطالب طبقه بندی شده آژانس امنیت ملی به واشنگتن پست و گاردین در سال 2013 زد- اما پیشنهاد فروش آن ها را نداد. این داده ها مربوط به شبکه نظارت داخلی آمریکا بود که به صورت غیرقانونی، دست به گردآوری داده های تلفن و وب آمریکایی ها می کرد.

از آن موقع تا به امروز، اسنودن به خاطر اتهام سرقت دارایی دولت و نقض قانون جاسوسی، تحت تعقیب واشنگتن واقع شده است. وی در سال 2014، اجازه سکونت سه ساله در روسیه پیدا کرد و شاهد تمدید آن بود. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1503

به "اسنودن خواهان سرانجام دادن جنگ آمریکا با خبر رسانان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسنودن خواهان سرانجام دادن جنگ آمریکا با خبر رسانان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید