اندروید 14، سال ساخت گوشی را به شما نشان خواهد داد!

به گزارش تور چین ارزان، دیجیاتو نوشت: توسعه اندروید 14 همچنان ادامه دارد و یکی از ویژگی های تازه آن بخشی است که نشان می دهد گوشی شما در چه سالی فراوری شده است.

اندروید 14، سال ساخت گوشی را به شما نشان خواهد داد!

گوگل همچنان مشغول توسعه اندروید 14 است و در جدیدترین بتای این سیستم عامل ویژگی کوچک اما جالب توجهی را به آن اضافه نموده است. این ویژگی نشان می دهد که گوشی شما در چه تاریخی فراوری شده است.

به گزارش 9to5Google، گوگل در چهارمین بتای اندروید 14 توضیحاتی را به بخش تنظیمات سیستم عامل اضافه نموده است که سال ساخت دستگاه ها را نشان می دهد. این اطلاعات که تحت عنوان Manufactured Year ارائه شده، از مسیر Settings > About phone > Model قابل دستیابی است.

این ویژگی در نسخه فعلی فقط سال فراوری دستگاه را نشان می دهد و اطلاعاتی پیرامون ماه یا روز فراوری دستگاه را ارائه نمی کند. بااین حال، نمایش سال فراوری هم می تواند برای کاربرانی که خواهان آنالیز عمر دستگاه خود هستند، مفید باشد.

اندروید 14 نشان می دهد که گوشی شما در چه سالی ساخته شده است

این تاریخ روی کاغذ باید مربوط به سال واقعی ساخت گوشی یا تبلت شما باشد و احتمالاً ربطی به سال عرضه آن ندارد. میشال رحمان در توییتر می گوید این سال براساس سریال نامبر دستگاه به دست می آید که ظاهراً در زمان فراوری معین می گردد. درنتیجه، اگر دستگاه با فاصله بیشتری نسبت به زمان معرفی فراوری شده باشد، باید بتوانید تاریخ ساخت آن را ببینید.

این ویژگی می تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد. برای مثال، اگر در پی خرید یک گوشی دست دوم هستید، با این قابلیت می توانید ببینید که چقدر از فراوری آن گذشته است. این قضیه حتی درزمینه آنالیز عمر باتری هم می تواند مفید باشد و اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهد.

با توجه به اینکه اندروید 14 در پاییز سال جاری عرضه عمومی خواهد شد، هنوز چند ماه زمان به جای مانده است تا ویژگی های آن تغییر کند. درنتیجه این احتمال وجود دارد که این ویژگی را در نسخه نهایی این سیستم عامل نبینیم. اما حداقل از بیرون دلیلی برای حذف آن وجود ندارد. برای آنالیز بعضی از دیگر ویژگی های اندروید 14 می توانید این مطلب را مطالعه کنید.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 تیر 1402 بروزرسانی: 21 تیر 1402 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2555

به "اندروید 14، سال ساخت گوشی را به شما نشان خواهد داد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندروید 14، سال ساخت گوشی را به شما نشان خواهد داد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید