انواع تشنج در بچه ها کدام است؟

به گزارش تور چین ارزان، فوق تخصص گوارش بچه ها بیان داشت: یکسری از تشنج ها وجود دارد که تشنج نبوده و به آن شبه تشنج می گویند؛ مثلا در این حالت کودک تیک داشته یا پایش پرش دارد، بیقرار است، گریه می نماید و چهره اش سیاه یا سفید می گردد.

انواع تشنج در بچه ها کدام است؟

به گزارش، فوق تخصص بچه ها انواع تشنج در بچه ها و عوارض آن را تشریح کرد.

علی اکبر سیاری، فوق تخصص بچه ها در پاسخ به این پرسش که آیا تشنج حاصل از تب کردن بچه ها خطرناک است؟، گفت: تشنج دو دسته است؛ یکی ممکن است جنرال و دیگری فوکال باشد. ممکن است یک دست کودک تکان بخورد یا ممکن است کودک یک طرف بدنش تشنج داشته باشد.

وی با اشاره به نوع جنرال تشنج، بیان داشت: در این نوع ممکن است همه بدن کودک سفت باشد یا ممکن است حرکات ممتد داشته باشد، یا نوع دیگری با عنوان اختلال هوشیاری باشد؛ یعنی یک لحظه کودک هوشیاری اش را از دست بدهد، هیچ چیزی متوجه نگردد و کودک به خودش ادرار کند و بعد به هوش بیاید.

این فوق تخصص گوارش بچه ها بیان داشت: یکسری از تشنج ها وجود دارد که تشنج نبوده و به آن شبه تشنج می گویند؛ مثلا در این حالت کودک تیک داشته یا پایش پرش دارد، بیقرار است، گریه می نماید و چهره اش سیاه یا سفید می گردد که چنین حالتی داشتن را ریسه رفتن می گویند.

سیاری با اشاره به نوع دیگر تشنج، اضافه نمود: بعضی از بچه ها سرشان جلو رفته و دستش شان عقب می رود و این را سلام کردن می گویند. 3 تا 5 درصد بچه ها 3 تا شش ماه که تب می نمایند دچار تشنج می شوند و سن شان 6 ماه تا 6 سال است.

وی اضافه نمود: این نوع تشنج خوش خیم بوده و معمولا عارضه ای ندارد و خوب می گردد و فقط 3 درصد آن ها ممکن است دچار صرع شوند.

منبع : فارس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 707

به "انواع تشنج در بچه ها کدام است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع تشنج در بچه ها کدام است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید