طراحی سایت: ایرانسل اولین سایت 5G دولت سیزدهم را راه اندازی کرد

به گزارش تور چین ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی ایرانسل، بعلاوه در این مراسم برای اولین بار در ایران، خدمات پیشرفتۀ نسل چهارم تلفن همراه (LTE-Pro) به وسیله این سایت به مشترکان ایرانسل ارائه شد.

طراحی سایت: ایرانسل اولین سایت 5G دولت سیزدهم را راه اندازی کرد

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی سایت از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا توسعه وبسایت های حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

هشتمین سایت تجاری 5G اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، در یک منطقۀ پرترافیک در شهر اندیشه واقع در غرب استان تهران، با هدف ارائۀ برترین تجربۀ زندگی دیجیتال به مشترکان ایرانسل در این منطقه، راه اندازی شده است.

سایت 5G ایرانسل در شهر اندیشه، نخستین سایت ایرانسل است که روی فرکانس تازه 2.3 گیگاهرتز راه اندازی می گردد. به جز فناوری 5G، فناوری های Massive MIMO و LTE Pro (برای اولین بار در ایران) نیز به وسیله این سایت، به مشترکان ایرانسل ارائه می شوند.

این نخستین سایت نسل پنج تلفن همراه است که در دوران دولت سیزدهم و وزارت عیسی زارع پور، راه اندازی می گردد. ایرانسل با بهره برداری از آن، همچنان رکورددار سرعت اینترنت و تعداد سایت 5G در ایران است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سخنان خود در این مراسم با اشاره به راه اندازی سایت 5G ایرانسل در شهر اندیشه، گفت: ما پیش از افتتاح این سایت، برای اطمینان بیشتر، یک تیم تحقیق را به محل سایت فرستاده و سرعت نسل پنج دریافتی از این سایت را آنالیز کردیم. مردم ما شایسته سرعت چند گیگابیت بر ثانیه هستند که اگر دست به دست بدهیم، این مهم، شدنی است.

ایرانسل که در ادامۀ رویکرد خود مبنی بر ارائۀ تازهترین فناوری های جهانی در ایران، از سال 1395، مطالعه روی فناوری نسل پنج را با همکاری مراکز دانشگاهی داخلی و شرکت های معتبر بین المللی شروع نموده بود، پس از آنکه در 29 شهریور 1396 با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نخشستین آزمایش شبکۀ کامل نسل پنج تلفن همراه در ایران را انجام داد. این شرکت پیروز شد در اول مرداد 1399، برای نخستین بار در ایران، خدمات 5G را به صورت تجاری عرضه کند.

نخستین سایت تجاری نسل پنج ایران و ایرانسل، اول مرداد 1399 در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به وسیله رئیس جمهوری و در حاشیه جلسه هیأت دولت، به صورت آنلاین افتتاح شد.

هفتم مرداد 1399، دومین سایت تجاری 5G ایران در ساختمان مرکزی ایرانسل و در حضور خبرنگاران، به وسیله دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل رونمایی شد و 21 آبان ماه نیز، سومین سایت تجاری نسل پنج ایران که نخستین سایت outdoor نسل پنج بود، با حضور مدیرعامل ایرانسل در دانشگاه تربیت مدرس به بهره برداری رسید.

چهارمین سایت تجاری نسل پنج ایران در بوستان آب و آتش تهران (پل طبیعت)، 28 بهمن ماه 1399، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل ایرانسل، در غرفه ایرانسل در نمایشگاه اینترنت اشیا، به صورت آنلاین افتتاح شد و خدمات آن در اختیار عموم مردم نهاده شد .

پنجمین سایت 5G ایران و ایرانسل نیز، سوم اسفند ماه 1399، با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) و مدیرعامل ایرانسل، در محوطه باز شهرداری شیراز افتتاح شده و در اختیار مردم این شهر نهاده شد.

ششمین سایت نسل پنج ایرانسل هم، سه شنبه 19 اسفند ماه 1399، با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش و مدیرعامل ایرانسل، در این جزیره افتتاح شد.

هفتمین سایت 5G ایرانسل هم، چهارشنبه 27 اسفند 1399، در محوطۀ باز دانشگاه فردوسی مشهد و با حضور معاون استاندار خراسان رضوی، مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) منطقه شمال شرق و مدیرعامل ایرانسل، راه اندازی شده و خدمات آن در اختیار زائران و مجاوران آستان قدس رضوی و پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد نهاده شد.

ایرانسل اول مرداد 1400 و همزمان با نخستین سالروز راه اندازی تجاری شبکۀ نسل پنج خود، پیروز شد تا بار دیگر، رکورد سرعت اینترنت در ایران را به نام خود ثبت کند و در حضور رسانه، به سرعت 3.909 گیگابیت بر ثانیه، در شبکۀ واقعی و تجاری نسل پنج، دست یابد.

ایرانسل هم اکنون، با داشتن هشت سایت تجاری نسل پنج، رکورددار سرعت و تعداد سایت های تجاری 5G در ایران است و در صورت برطرف دغدغۀ تخصیص فرکانس، آماده است تا برنامۀ توسعۀ شبکۀ نسل پنج خود را با سرعتی بیش از پیش، در ایران ادامه دهد.

این شرکت، نخستین ارائه دهندۀ 5G در ایران است که همزمان با توسعه پوشش شبکۀ نسل پنج، مطالعه بر روی نسل ششم تلفن همراه یا 6G را نیز از سال 1399 با همکاری مراکز معتبر دانشگاهی و تأکید بر بومی سازی این فناوری شروع نموده است.

بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل، در نشست خبری پانزدهمین سالروز راه اندازی شبکۀ تلفن همراه ایرانسل، با اشاره به ثبت رکورد 16.8 پتابایت برای مصرف روزانۀ دیتا در شبکۀ این اپراتور، گفت: ایرانسل در پی ورود به نسل 5.5 تلفن همراه است.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بعدازظهر روز سه شنبه 9 آذر 1400، از ساختمان مرکزی ایرانسل بازدید کرد و در جریان آخرین اقدامات ایرانسل در توسعۀ زیرساخت های شبکۀ ملی اطلاعات، راهکارهای هوشمند ایرانسل مبتنی بر فناوری های نوین، اقدامات ایرانسل در حوزۀ توانمندسازی کسب وکارهای دیجیتال، ارائۀ خدمات دیجیتال و نیز اقدامات ایرانسل در حوزۀ تحقیق و توسعه، نوآوری و بومی سازی نهاده شد.

در این مراسم، بعلاوه هشتمین سایت 5G ایرانسل، مدرسۀ ایرانسل در روستای توحیدآباد خاش، سایت ارتباطی روستایی (USO) ایرانسل در استان مازندران افتتاح و فرمان شروع عملیات عمرانی مرکز سوئیچینگ دادۀ ایرانسل در غرب کشور، به صورت آنلاین صادر شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 آذر 1400 بروزرسانی: 15 آذر 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2165

به "طراحی سایت: ایرانسل اولین سایت 5G دولت سیزدهم را راه اندازی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی سایت: ایرانسل اولین سایت 5G دولت سیزدهم را راه اندازی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید