تکذیب تاثیر مخرب اینترنت5G بر پیش بینی هوا شناسی

به گزارش تور چین ارزان، طی هفته های گذشته ناسا و سازمان ملی حفاظت از اقیانوس ها و جو زمین مدعی شده بودند که توسعه شبکه 5G منجر به ایجاد اختلال در پیش بینی های هواشناسی می شود. اما اکنون کمیسیون مخابرات فدرال امریکا این ادعا را تکذیب کرده است.

تکذیب تاثیر مخرب اینترنت5G بر پیش بینی هوا شناسی

توسعه 5G به یکی از مهمترین دغدغه های بسکمک از کشورها تبدیل شده است.اما برخی از کارشناسان ناسا و سازمان ملی حفظت از جو زمین و اقیانوس ها در ایالات متحده مدعی شده اند که اینترنت 5G و دامنه امواجی که تولید می کند می تواند اثراتی مخرب بر وضعیت پیشبینی هوا بگذارد. بسکمک از کارشناسان هشدار دادند که انتقال سلولی در گروه 24 گیگاهرتز می تواند به طور قابل توجهی دقت پیش بینی آب و هوا را کاهش دهد. پیش بینی آب و هوا با اندازه گیری میزان اشعه منتشر شده از بخار آب انجام می شود. این تابش در طیف 23.8 گیگاهرتز قابل مشاهده است و نگرانی این است که انتقال سنگین در یک گروه مجاور (بجز گروه باند 24 گیگاهرتز به چندین حامل کمک می کند) مانع از توانایی دیدن بخار آب شده است.

این سازمانها مدعی شدند توسعه 5G ردیابی طوفان ها را غیرممکن می کند. وقتی این ادعاها طی هفته های گذشته مطرح شد، کمیسیون مخابرات فدرال ایالات متحده گفت که صحت این ادعا را بررسی می کند اکنون این سازمان مدعی شده است فرضیه هایی که به وضوح این مطالعه را در بر می گیرند بسیار ناقص بوده اند و این نوع فرضیات کاملا اشتباه و بی معنی اند.به نظر می رسد که این ادعا با تمایل دونالد ترامپ برای توسعه هرچه سریعتر اینترنت 5G مطابقت دارد. دونالد ترامپ بارها اعلام کرده که تمایل دارد هر چه سریعتر در حوزه اینترنت نسل پنجم به موفقیت برسد بنابراین عجیب نیست که کمیسیون مخابرات ایالات متحده نیز نظری همسو با وی داشته باشد اما باید دید این نظرات متناقض تا چه حد مبتنی بر واقعیت خواهند بود.

،انتخاب

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 404

به "تکذیب تاثیر مخرب اینترنت5G بر پیش بینی هوا شناسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب تاثیر مخرب اینترنت5G بر پیش بینی هوا شناسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید