جاذبه های گردشگری ایتالیا که باید ببینید

به گزارش تور چین ارزان، ایتالیا سرزمینی به یادگار مانده از روم باستان است که این یادگاری ها در قالب آثاری باستانی در همه جای ایتالیا قابل مشاهده است، در ادامه چند تا از مشهورترین جاذبه های گردشگری ایتالیا را که بایست حتما در سفرتان آنها را در لیست بازدید قرار دهید، معرفی خواهیم کرد.

جاذبه های گردشگری ایتالیا که باید ببینید

در بخش اول معرفی 12 دیدنی توریستی معروف ایتالیا، با بخش اول جاذبه های گردشگری پرداختیم که انتخاب اول بیشتر بازدیدکنندگان از ایتالیاست. در این بخش می خواهیم با بخش دوم معروفترین جاذبه های توریستی تور ایتالیا آشنا شویم.

فواره تروی (Trevi Fountain)

یکی از مشهورترین دیدنی های معروف رم، فواره معروف تروی (Trevi Fountain) است که بر اساس یک افسانه، هر کس یک سکه در چشمه تروی بیاندازد روزی دوباره به رم (Rome) بر می گردد. بزرگترین فواره رم، فونتا دی تری وی (Fontana di Trevi) است که توسط اغریپا (Agrippa)، حامی بزرگ هنر، قرن اول قبل از میلاد ساخته شده است.

آغریبا فواره تروی را برای تامین آب حمامش در قسمت پشتی قصرش ساخت. مجسمه های ساخته شده در این چشمه، خدای دریا اوکئانوس (نپتون) (Oceanus)-(Neptune)، به همراه چند اسب، ترتونس (Tritons) و صدف ها هستند. آب بعد از چرخیدن در اطراف مجسمه ها، در یک حوض بزرگ که همیشه پر از سکه است، جمع آوری می شود.

کلیسای سنت جان لاتران (San Giovanni in Laterano)

کلیسای سنت جان لاتران یکی از باشکوه ترین کلیساهای جهان در رم (Rome) است. این بنا که به دست امپراتور کنستانتین (Constantine) ساخته شده، بعد از قرن ها هنوز شکل اولیه خود را حفظ کرده است. معماری کلیسای سنت جان لاتران نمونه خوبی از سبک باروک (baroque) است.

سقف چوبی زیبای این کلیسا به قرن 16 میلادی بر می گردد، تعمیدگاه هشت ضلعی آن، بعدها مدلی برای سایر تعمیدگاه ها در سراسر اروپا شده است. راه پله های کلیسای سنت جان لاتران که 28 پله دارد و به راه پله های مقدس معروف شده است، در قرن چهارم توسط سنت هلن (St. Helen) از کاخ پیلاط (Pilat) در اورشلیم آورده شده است.

راه پله های اسپانیایی (The Spanish Steps)

راه پله های اسپانیایی (The Spanish Steps)، میدان دی اسپانگا (di Spagna) را به کلیسای ترینیتا دی مونتی (Trinita dei Monti) متصل می کنند. این راه پله ها که با بودجه سفیر فرانسه ساخته شده و اسم خود را از میدان دی اسپانگا گرفته، محل رفت و آمد گردشگران زیای است.

در جنوب غربی میدان دی اسپانگا، شیک ترین خیابان خرید رم قرار دارد که کافه گرکو (Caffè Greco) هم که بین هنرمندان و نویسندگان و نوازندگان معروف است، در این خیابان قرار دارد.

جاده آپیان (Appian Way)

گورستان سان کالیستو (San Callisto) و سان سباستینو (San Sebastiano)، دو گورستان در جاده آپیان هستند. گورستان سان کالیستو مساحتی به اندازه 300 متر در 400 متر، با شبکه های پیجیده ای از معابر و قبر های حکاکی شده دارد. علاوه بر مقبره های مختلف در این گورستان شش کلیسای کوچک که در سال های 290 و 310 میلادی ساخته شده قرار دارد.

نقاشی های دیواری این کلیساها آثار هنرمندان مسیحی و بت پرست است. در سردابه ها مقبره های زیادی از پاپ ها که مربوط به قرن سوم است و با کتیبه های یونانی مشخص شده اند قرار دارد. سان سباستینو یکی از هفت مکان مقدس در رم است که همراه با کلیسای کنستانتین ساخته شده است. بقعه های مختلف این گورستان که با نقاشی ها و کتیبه ها تزیین شده اند، به قرن اول میلادی بر می گردد.

در سمت غربی آپیا آنتیسا (Appia Antica)، در نزدیکی گورستان سان کالیستو، گورستان های دومیتالیا (Domitilla)، بزرگترین گورستان رم قرار دارد که از کلیساها و اتاق های زیر زمینی ساخته شده و 15 کیلومتر وسعت دارد. در این گورستان، قبر هایی مربوط به قدیسان و نرئوس (Nereus)، و آکلیوس (Achilleus) قرار دارد. در این گورستان بیش از 80 مقبره رنگی وجود دارد.

در بیرون از پورتا سان سابستینو (Porta San Sebastiano)، طاق درسوس (Drusus) و یا آپیا آنتیسا (e Via Appia Antica)، در نزدیکی یکی از بزرگترین بزرگراه های رم قرار دارد که در سال 300 قبل از میلاد ساخته شده و در سال 190 قبل از میلاد به بندر بریندیسی (port of Brindisi)، گسترش یافته است.

در این قسمت آرامگاه هایی که متعلق به خانواده های اشرافی رم هستند قرار دارد و برجسته ترین آنها آرامگاه سیسیلیا میتیلیا (Caecilia Metella) و شوهرش است که به قرن اول میلادی بر می گردد.

بنای یادبود ویکتور امانوئل دوم (Monument to Victor Emmanuel II)

ویتوریانو یا بنای یادبود ویکتور امانوئل دوم (Vittoriano or Monument to Victor Emmanuel II) نشانی از پیروزی و وحدت ایتالیایی هاست و به افتخار پادشاه ویکتور امانوئل دوم ساخته شده که در حقیقت نقطه عطفی در تاریخ آنهاست.

این بنای یادبود با ابهت، 135 متر طول، 130 متر عرض و 70 متر ارتفاع دارد و در بین سال های 1885 و 1911 میلادی به مناسبت وحدت ایتالیایی در سال 1870 میلادی، ساخته شده است. در قسمت شرقی این بنا موزه سانترا دل ریسرگیمنتو (Centrale del Risorgimento) که موزه ای جالب از جنبش استقلال ایتالیا است، قرار دارد.

تپه باستانی پالاتین (Palatine Hill)

تپه باستانی پالاتین (Palatine Hill)، تپه ای در ارتفاع 50 متری تیبر (Tiber) است که بعضی اعتقاد دارند رم باستان از این نقطه شروع شده است. عملیات باستان شناسی، وجود آثار انسانی در قرن 9 قبل از میلاد را در این مکان تایید می کند. باغ فارنس (Farnese Gardens) که در قرن 16 میلادی در این شهر هفت تپه ساخته شده، یک مکان تفریحی برای کاردینال الساندر فارنس (Cardinal Alessandro Farnese)، بوده است.

میدان ناوونا (Piazza Navona)

میدان ناوونا یکی از میدان های مشهور و زیبای رم است که به سبک باروک ساخته شده است. محلی که میدان ناوونا در آن ساخته شده قبلاً استادیوم دومیتیان قرار داشته که در سال 86 بعد از میلاد، توسط امپراتور دومیتان (Domitian)، ساخته شده است. این استادیوم بیشتر برای فستیوال های ورزشی و مسابقات اسب دوانی قرون وسطی مورد استفاده قرار می گرفته است .

فروم تراجان (Forum of Trajan)

فروم تراجان (Trajans Forum) بزرگترین انجمن و محل اجتماع روم باستان است که به شکل خیلی خوبی حفظ شده، انجمن امپراتور تراژن بوده که در اوایل قرن دوم میلادی ساخته شده است. این مجموعه شامل ساختمان ها و بناهایی مثل معبد، قصر سلطنتی، بازار و سه بنا است که به احترام امپراتور ساخته شده است.

در طول قرون وسطی ساختمان های جدیدی در این محل ساخته شد که عبارتند از تره دل میلیزا (Torre delle Milizie) و کلیساهای دوقلوی سانتا ماریا دی لورتو (Santa Maria di Loreto) و سانتیسسیومو نوم دی ماریا (Santissimo Nome di Maria).

حمام کاراکالا (Baths of Caracalla)

کار ساخت حمام های کاراکالای در سال 216 به پایان رسید و از جمله حمام های عمومی بوده است. این مجموعه یک مرکز ورزشی کامل به همراه حمام های سرد و گرم، استخر شنا، سونا خشک و بخار، سالن ژیمناستیک و امکانات ورزشی، باغ ها، کتابخانه ها، سالن های آرایشگری و مغازه ها را تشکیل می داده است.

حمام های کاراکالای مساحتی به اندازه 300 متر مربع و سالن های غول پیکر و گنبد ها و ستون های عظیم داشته و کف و دیوارهای آن با موزاییک و نقاشی های دیواری پوشیده شده بود. حتی در خرابه های به جا مانده از این بنا هم شکوه و زیبایی های آن را می توان حس کرد.

سن جیمینیانو (San Gimignano)

سن جیمینیانو (San Gimignano)، با نام مستعار مانهاتان قرون وسطی، روستایی در ناحیه توسکانی هست. در این منطقه شما می توانید 14 برج سنگی را مشاهده کنید که در واقع شهرت آن هم بخاطر همین برج هاست.

در زمان اوج قدرت و ثروت سن جیمینیانو، برای دفاع از شهر در مقابل حمله دشمن، بیش از 70 برج ساخته شد. بعد از اینکه طاعون در سال 1348 شهر را نابود کرد، قدرت و عظمت سن جیمینیانو نابود شد بطوری که دشمنان از منطقه خارج شدند و به این ترتیب بسیاری از برج های قرون وسطایی شهر حفظ شد.

میدان پیازا دل کامپو (Piazza del Campo)

میدان پیازا دل کامپو (Piazza del Campo) یکی از بزرگترین میدان های قرون وسطی در اروپا و فضای عمومی اصلی مرکز تاریخی سیه نا (Siena) در توسکانی است. شهرت جهانی میدان دل کامپو به دلیل زیبایی و یکپارچگی معماری آن است که چشم هر بیننده ای را می نوازد. پلازو پابلیکو و برج معروف آن به همراه پالازی سیگنوریلی متعلق به ثروتمندترین خانواده های سیه نا است که پیازای کاسه ای شکل را احاطه می کنند.

مسابقات اسب دوانی پالیو دی سیه نا دوبار در سال برگزار می شود که در کنار سایر جذابیت ها شما را به وجد می آورد. این مسابقات شامل دور زدن میدان پیازا دل کامپو است، که در آن سه بار، قشر ضخیمی از خاک کشیده شده، و معمولا بیش از 90 ثانیه به طول نمی انجامد.

انتشار: 31 فروردین 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 86

به "جاذبه های گردشگری ایتالیا که باید ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری ایتالیا که باید ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید