حزب کمونیست چین 86 میلیونی شد

به گزارش تور چین ارزان، بیشتر شدن اعضای یک حزب از جمعیت یک کشور، شاید تعجب‌برانگیز باشد، ولی در مورد چین عددها با هر کشور دیگری تفاوت دارد. در حال حاضر تعداد اعضای حزب کمونیست چین از رقم 86 میلیون نفر گذشته است. ورود به این حزب کار راحتی نیست و درخواست‌کنندگان باید در موارد مختلف صلاحیت خود را برای این جایگاه ثابت کنند؛ جایگاهی که مزایای بسیاری نیز دارد. در ادامه خبر با ما همراه باشید.

حزب کمونیست چین 86 میلیونی شد

حزب کمونیست در کشور چین در اول جولای سال 1921 میلادی تاسیس گردید و هر ساله همزمان با سالگرد تاسیس حزب، خروجی های رسانه های گروهی، مقالاتی در خصوص حزب و این که مدیریت این حزب باعث رشد سریع چین در دنیا شده است منتشر می کنند. بر اساس آمارهای منتشره، اعضای حزب از سال 1949 میلادی تاکنون 18 برابر شده است و 24 میلیون تن از اعضای حزب کشاورزان، بیش از 38 درصد زنان و نزدیک به یک چهارم زیر سن 35 سال هستند.

حزب کمونیست چین، بزرگترین حزب سیاسی دنیا محسوب می‌گردد. این حزب در حال حاضر دارای بیش از 86 میلیون عضو بوده و تعداد اعضای آن کماکان رو به افزایش است. در این ارتباط معاون وزیر حزب کمونیست در کنفرانسی مطبوعاتی اظهار داشت که تعداد اعضای این حزب به 86 میلیون نفر افزایش یافته است و شمار اعضای حزب تقریبا برابر با جمعیت کشور آلمان می باشد.

عضویت در حزب کمونیست چین، بیش از آن که تعهد نسبت به یک ایدئولوژی باشد به معنای پیشرفت و ترقی و قرار گرفتن در طبقه حاکم در چین است که اغلب اوقات قرار گرفتن در این طبقه اجتماعی همراه با منافعی همچون دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی، منافع ناشی از بازنشستگی و فرصت‌های جذاب‌تر شغلی است.

معاون وزیر حزب کمونیست چین گفت که برای عضویت در حزب 21 میلیون نفر در سال گذشته درخواست داده‌اند که از این میان تنها 14 درصد پذیرفته شدند. افراد متقاضی عضویت در حزب کمونیست یاز دارند که توصیه‌نامه‌هایی از اعضای فعلی و ریاست شرکتی که در آن فعالیت می کنند ارائه نمایند، ضمن آن که درجه بالایی از وفاداری را به نمایش بگذارند و رفتار مناسبی نیز داشته باشند. متقاضیان همچنین بایستی مقالاتی در حمایت از حزب تدوین کرده باشند.

اکنون حزب کمونیست چین با بیش از 300 حزب از بیش از 120 کشور جهان روابط دوستانه دارد. حزب کمونیست یک کل واحد است که طبق اساسنامه و آئین نامه آن و براساس سیستم تمرکز دموکراتیک شکل گرفته است. در آئین نامه حزب کمونیست اعلام شده است که هر کسی اعم از کارگر، کشاورز، سرباز، روشنفکر و عناصر پیشرو طبقات اجتماعی دیگر که سن آنان به 18 سال رسیده و با قبول اساسنامه و آئین نامه حزب و در صورت تمایل به شرکت در یک سازمان حزبی و فعالیت در آن و اجرای قطعنامه های حزب و با پرداخت حق عضویت حزبی می‌تواند برای ملحق شدن به حزب کمونیست چین اقدام کند.

انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 666

به "حزب کمونیست چین 86 میلیونی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب کمونیست چین 86 میلیونی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید