خطر تلف شدن کامل بعضی گونه های حیوانی در آنش سوزی های استرالیا

به گزارش تور چین ارزان، کارشناسان حیات وحش و فعالان محیط زیستی نسبت به تبعات و خسارت های ادامه آتش سوزی های جنگلی در استرالیا و از بین رفتن کامل بعضی از گونه های جانوری در نواحی سوخته در آتش هشدار دادند.

خطر تلف شدن کامل بعضی گونه های حیوانی در آنش سوزی های استرالیا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی استرالیا 2018 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش تور چین ارزان، با افزایش دمای هوا به 40 درجه سانتی گراد در ایالت های استرالیا، مهار آتش سوزی هایی که از دو ماه پیش در این کشور آغاز شد از کنترل خارج شده است.

از زمان آغاز آتش سوزی تا کنون دست کم 24نفر کشته شده و هزاران ملک مسکونی از بین رفته است.

به گفته کارشناسان حیوانات بزرگ مانند کانگوروها والبته بسیاری از پرندگان قادر به فرار کردن و دور شدن از آتش هستند اما گونه های جانوری با تحرک کمتر و گونه های کوچک تر که به جنگل وابستگی بیشتری دارند، بیشتر در معرض خطر هستند.

کارشناسان حیات وحش و فعالان محیط زیستی با ابراز نگرانی نسبت به اینکه آتش سوزی های گسترده سراسر استرالیا را در برگرفته، اظهار داشتند: این شرایط با خسارت های فاجعه باری همراه است و احتمال از بین رفتن تمامی گونه ها در مناطقی که درگیر آتش سوزی بوده اند، وجود دارد.

به گفته کارشناسان، این احتمال وجود دارد که جمعیت کیسه داران کوچک موسوم به ریز موش ها و همچنین طوطی کاکلی سیاه براق در آتش سوزی های اخیر از بین رفته باشد.

هرچند بوم شناسان امیدوارند بتوانند تعدادی از این جانوران را پیدا نموده و پیش از آنکه به طور کامل از بین بروند، نجات دهند.

کارشناسان تاکید کردند: این گونه جانوری بسیار ریز جثه تر از آن است که قادر باشد خود را از میان آتش نجات دهد و ممکن است تمامی 300 ریزموش در جزیره کانگورو از بین رفته باشند.

همچنین درصورتیکه تعدادی از آن ها از آتش جان سالم به در برده باشند در حال حاضر غذایی برای ادامه حیات این جانوران وجود ندارد.

براساس گزارش بی بی سی، تا کنون حداقل نیم میلیارد حیوان بر اثر آتش سوزی در استرالیا کشته شده اند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، کارشناسان استرالیایی با بیان اینکه ریزموش هایی که در جزیره کانگورو زندگی می نمایند از گونه هایی هستند که شرایط آن ها نگران نماینده است، تاکید کردند که به نظر می آید زیستگاه این جانوران به طور کامل در آتش سوخته باشد.

آنالیز پژوهشگران دانشگاه سیدنی نشان می دهد تا به امروز حدود 480 میلیون حیوان از گونه های مختلف در آتش سوزی مناطق جنوب شرقی سوخته و تلف شده اند. این پژوهشگران گفته اند که متاسفانه آمار تلفات جانوران در این منطقه باز هم افزایش زیادی خواهد داشت.

تا به امروز شش میلیون هکتار از جنگل های جنوب شرقی استرالیا که معادل دو برابر مساحت کل کشور بلژیک است، طعمه حریق شده است. با این حال کارشناسان می گویند با توجه به پیشروی جبهه های آتش، محتمل است ابعاد فاجعه از این هم گسترده تر گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 973

به "خطر تلف شدن کامل بعضی گونه های حیوانی در آنش سوزی های استرالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر تلف شدن کامل بعضی گونه های حیوانی در آنش سوزی های استرالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید