دیوار عشق؛جاذبه رمانتیک پاریس، عکس

به گزارش تور چین ارزان، حتماً می دانید که پاریس، به شهر عشق معروف است و رمانتیک ترین شهر جهان نیز به حساب می آید. جاذبه های گردشگری بسیار زیبای این شهر، از برج ایفل و موزه لوور گرفته تا خیابان شانزلیزه و کاخ ورسای، همگی از جمله مقاصد گردشگری معروفی هستند که سالانه گردشگران زیادی را به سمت فرانسه می کشانند.

دیوار عشق؛جاذبه رمانتیک پاریس، عکس

حالا بیش از 17 سال می گردد که دیوار دوستت دارم پاریس (Wall of Love) نیز به لیست جاذبه های دیدنی پاریس اضافه شده است. البته این دیوار، به هیچ وجه از لحاظ معروفیت به پای مقاصد نام برده شده نمی رسد؛ بیشتر، نماد این دیوار و پیغامی که می رساند باعث شده تا توجه ها به سمتش کشیده گردد. اما داستان این دیوار چیست؟

دیوار عشق، در سال 2000 ساخته شده و در منطقه مونمارتر (Montmartre) واقع شده است. فرق آن با دیوارهای دیگر این است که طراحان خلاقی داشته که توانستند با ساختن این دیوار، معادلات ذهنی مردم و تصوری که از معنی دیوار داشتند را به هم بریزند. تا قبل از آن، دیوار برای خیلی ها نمادی از جداسازی بود؛ تا اینکه یک روز فردریک بارون (Fredric Baron) خطاط و کِلِر کیتو (Claire Kito) که در نقاشی های دیواری تخصص داشت، تصمیم گرفتند دیواری به مساحت 40 متر مربع بسازند که به 612 قطعه کاشی نیاز داشت تا 311 بار، جمله دوستت دارم را به 250 زبان مختلف بنویسند! بیشتر این زبان ها، جزو زبان های عظیم دنیا به شمار می فرایند؛ اما از چندین زبان ناشناخته تر نیز استفاده شده است. اگر برایتان سؤال پیش آمده که آیا از زبان فارسی هم استفاده نموده اند یا نه، جواب مثبت است. اگر با دقت نگاه کنید، زبان فارسی را هم در عکس زیر پیدا می کنید.

این دیوار قرار بود در دنیایی که خشونت و فردگرایی بر آن حاکم است، نماد صلح و عشق باشد و به این منظور، از طراحی مبتکرانه ای برای آن استفاده شده که شاید در نگاه اول متوجه آن نشوید.

اگر از نزدیک به این دیوار نگاه کنید، می توانید چندین نقطه قرمز رنگ را روی دیوار ببینید. اگر از نماد این دیوار خبر نداشته باشید، این رنگ ها را صرفاً به چشم رنگی می بینید که برای خالی نبودن عریضه و زیباتر کردن دیوار استفاده شده اند. اما در واقع این ها همان تکه های یک قلب شکسته هستند که با عشق و دوستی در دنیا، دوباره می توانند در کنار هم قرار بگیرند و یک قلب کامل را تشکیل بدهند.

ایده این دیوار از سال 1992 میلادی به ذهن فردریک بارون رسید و از مردم پاریس آن قدر سؤال پرسید که توانست 3 دفتر را با دوستت دارم هایی پر کند که 1000 بار و به 300 زبان مختلف نوشته شده بود. او توانست این نوشته ها را در کتابی با عنوان کتاب دوستت دارم ها (The Book of I Love Yous) به چاپ برساند که 50 هزار نسخه آن در پاریس به فروش رفت. دیوار دوستت دارم در پاریس

احتمالاً برای شما هم پیش آمده که مدت ها از جایی عبور می کردید، اما آن قدر به اطراف بی توجه بودید که حتی فکرش را هم نمی کردید شاید در جهت هر روزتان، جای دیدنی هم وجود داشته باشد. این اتفاق برای برخی از مردم پاریس افتاده بود که خیلی وقت ها به پارک کوچکی به نام میدان ژئان ریکتوس (Square Jehan Rictus) می رفتند؛ غافل از اینکه دیوار عشق در همان نزدیکی واقع شده است و اگر سرشان را بلند می کردند و کمی دقیق تر می شدند، پیغامی که این دیوار برایش ساخته شده بود را دریافت می کردند.

بازدید از دیوار عشق، رایگان است. پس اگر شما هم به پاریس سفر کردید، حتماً سری به این پارک کوچکی که دیوار معروف فرانسه را در خود جای داده بزنید. شاید بهتر باشد وقتی به خانه برگشتید، این بار با نگاهی تازه به اطرافتان نگاه کنید؛ شاید در جهت شما هم جایی وجود داشته باشد که منتظر است نگاهتان به آن بیفتد تا پیغام خالقش را به شما برساند.

منبع: گردشبان
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 1286

به "دیوار عشق؛جاذبه رمانتیک پاریس، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوار عشق؛جاذبه رمانتیک پاریس، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید