مقابله با سرطان پستان با روش تازه ایمنی درمانی محقق ایرانی

به گزارش تور چین ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، ایمنی درمانی یکی از روش های نوظهور برای مقابله با انواع سرطان است. اما از بین بردن تومورهای سرطانی بدین شیوه ممکن است اثرات سو جانبی بر روی بدن داشته باشد. دکتر علی آشکار، پژوهشگر ایرانی دانشگاه مک مستر، شکل جدیدی از روش درمانی مبتنی بر ایمنی درمانی را ابداع نموده که مبتنی بر تقویت نوع متفاوتی از سلول های ایمنی بدن است.

مقابله با سرطان پستان با روش تازه ایمنی درمانی محقق ایرانی

تومورهای سرطانی معمولاً با فریب سیستم ایمنی بدن جلوی شناسایی خود را می گیرند، اما در روش نو ایمنی درمانی از خطای سیستم ایمنی بدن جلوگیری می گردد. تا پیش از این از روش ایمنی درمانی کار تی برای تقویت سلول های ایمنی به منظور حمله به تومورها استفاده می شد. این روش برای درمان سرطان خون مفید است، اما قابلیت نابودی تومورها را ندارد.

روش نو ایمنی درمانی موسوم به Car NK از سلول های ایمنی موسوم به ان کی برای هدف قراردادن تومورها استفاده می نماید. به گفته دکتر آشکار سلول های ان کی هوشمندتر هستند و تنها به سلول های تومورهای سرطانی حمله می نمایند. آنها می توانند سلول های سالم بدن را با دقت بالاتری شناسایی نموده و از حمله به آنها خودداری نمایند.

کارایی این روش ایمنی درمانی در آزمایشگاه برای نابودی تومورهای سرطان پستان با موفقیت به اثبات رسیده و عدم آسیب تماشا سلول های سالم در این فرایند موجب امیدواری پزشکان شده است. البته هنوز باید این روش درمانی بر روی حیوانات و سپس انسان ها آزمایش گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: chinaro.ir شناسه مطلب: 2017

به "مقابله با سرطان پستان با روش تازه ایمنی درمانی محقق ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقابله با سرطان پستان با روش تازه ایمنی درمانی محقق ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید